WiFi ile 5 GHz bağlanmama rağmen hız düşüyor

batuhandivrik

Kilopat
Daha fazla  
Ben 2.4 GHz modem kullanıyordum ve Wi-Fi ile Bluetooth'u aynı anda kullanınca internet hızım yerlerde oluyordu. Ben de modemimi değiştirdim ve 5 GHz bir modem aldım ama şu anda 5 GHz'e bağlı olmama rağmen hız testi yaptığımda normalde 40 çıkarken Bluetooth ile 10'a düşüyor. Sebebi nedir acaba?

Tam olarak nedir ne değildir bilmiyorum açıkçası ne yapmam gerekiyor ya da çözülür bir şey mi ?
Bant genişliği için sıkça kullanılan bir metafor var.
Bir oto yol düşünün 10 şeritli. Siz burdan 5 araba geçirince her araba için en azından 1 şerit olduğu için hepsi aynı anda ve aynı hizada gidebiliyor. Aynı şekilde 6-7-8-9 ve 10 araba da aynı şekilde ancak 11. ve sonraki arabalarda şerit sayısı yetmediği için bazı arabalar şerit beklemek zorunda kalıyor. Bu duruma "Band Width Bottle Neck" diyoruz. Yani bir tip tıkanma. Yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi.

2.4 Ghz ile 5.0 Ghz bunlar wifi protokolü için uygun olan bantlar. İkisinden birine bağlandın zaman modeme gelen normal internet hızını verir. Hızının yükselmesini istiyorsan farklı bir internet sağlayıcısına geçebilirsin.

2.4 Ghz ile 5.0 Ghz bunlar wifi protokolü için uygun olan bantlar. İkisinden birine bağlandın zaman modeme gelen normal internet hızını verir. Hızının yükselmesini istiyorsan farklı bir internet sağlayıcısına geçebilirsin.
Sorumu çok yanlış anlamışsınız. Lütfen dikkatli okuyun.
Bant genişliği için sıkça kullanılan bir metafor var.
Bir oto yol düşünün 10 şeritli. Siz burdan 5 araba geçirince her araba için en azından 1 şerit olduğu için hepsi aynı anda ve aynı hizada gidebiliyor. Aynı şekilde 6-7-8-9 ve 10 araba da aynı şekilde ancak 11. ve sonraki arabalarda şerit sayısı yetmediği için bazı arabalar şerit beklemek zorunda kalıyor. Bu duruma "Band Width Bottle Neck" diyoruz. Yani bir tip tıkanma. Yapabileceğiniz pek bir şey yok gibi.
Hiçbir çözümü yok mudur yani

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı