Win 10 güvenlik duvarı programlara bağlantı sorunu

Smartz

Centipat
Merhaba,

Win10'a geçiş yaptım tüm sistemim güncel (Win10'u programla Key'siz aktif ettim) Home sürü her şey düzgün çalışıyor fakat.

Oyunlara bağlanırken sürekli güvenlik duvarı yüzünden bağlantım engelleniyor. G. Duvarına izin vermesi için tanımlıyorum sürekli engelleme devam ediyor. Sürekli oyun güncellemelerinde veya girişlerde bağlantı hatası alıyorum. Çözümü nedir?

Windows güvenlik duvari gelismis seceneklerden gelen giden kurali olusturursan isini gorebilir. Online oyun sitesi adresini kurala yazip tcp udp tum portlara izin verirsen calisir diye dusunuyorum. Yada icerisinde guvenlik duvari ozelligi olan ucretsiz bir antivirus programi yukle. Eset olabilir. Eset yuklediginde guvenlik duvari yonetimini kendi uzerine alir. Ordan izin vermen daha kolay olur. Baska bir antivirus kurarsan windows defenderi gorev yoneticisi baslangictan devre disi birakmalisin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı