Win32/Gamerue! Virüsü

Alpay_GNC_

Kilopat
Yer
TÜRKİYE
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Arkadaşlar bunu nasıl çözerim?

1544279958039.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de benzeri olmuştu. İllet bişi. Temiz kurulum Windows 10 yapmada çare buldum. Yaparken HDD ve RAM'i yaktım. Pc tamire gitti geldi bir çok masraf çıktı. Yani çok çektim :D

Temizlenmesi zor bir virüs değil, arkadaşlar artık günümüzde bu tarz virüsler parçalarınıza yönelik zarar veren virüsler olarak çalışmıyor tamamen sistemi yük altına sokup işin ticaret boyutunda olan virüsler bu zamana kadar bilgisayarıma çok virüs sokmuşumdur trojanınden en zararlısına kadar hiçbir parçamın yandıgını görmedim.Format atmak zor geliyor ise malwarebytes bu tarz virüslerin hakkını veren bir programdır kurun detaylı taratın ve hepsini temizlesin bu işlem bukadar basit.

Temizlenmesi zor bir virüs değil, arkadaşlar artık günümüzde bu tarz virüsler parçalarınıza yönelik zarar veren virüsler olarak çalışmıyor tamamen sistemi yük altına sokup işin ticaret boyutunda olan virüsler bu zamana kadar bilgisayarıma çok virüs sokmuşumdur trojanınden en zararlısına kadar hiçbir parçamın yandıgını görmedim.Format atmak zor geliyor ise malwarebytes bu tarz virüslerin hakkını veren bir programdır kurun detaylı taratın ve hepsini temizlesin bu işlem bukadar basit.
Yok siz yanlış anladınız. Yanmasını sebebi BIOS da yapmış olduğum basit bir hata. Boot sırasını değiştirirken yanlışlıkla voltajı artırmışım.

Yok siz yanlış anladınız. Yanmasını sebebi BIOS da yapmış olduğum basit bir hata. Boot sırasını değiştirirken yanlışlıkla voltajı artırmışım.
Bende onu demek istedim zaten yapılan yanlışlardan dolayı parçalar yanar onun dışında hiç bir virüs bilgisayar parçanızı çöpe atmanızı sağlayamaz :) ama büyük ihtimalle eski tip bir anakart kullanıyodunuz çünkü artık anakartlar yüksek voltaj aldıgında bios bilgisayarın açılmasına izin vermiyor.

Bende onu demek istedim zaten yapılan yanlışlardan dolayı parçalar yanar onun dışında hiç bir virüs bilgisayar parçanızı çöpe atmanızı sağlayamaz :) ama büyük ihtimalle eski tip bir anakart kullanıyodunuz çünkü artık anakartlar yüksek voltaj altıgında bios bilgisayarın açılmasına izin vermiyor.
Evet bilgisayar 5 yıl önce alınmış bir All-İn-One. Siz siz olun Casper markasının bilgisayarlarından uzak durun.

Evet bilgisayar 5 yıl önce alınmış bir All-İn-One. Siz siz olun Casper markasının bilgisayarlarından uzak durun.
all in one bilgisayarların hepsi ticaret politikasıdır ınsanların cebınden parasını almak ıcın yapılan bır sahtekarlıktır her zaman bilgisayarınızı kendiniz toplayın yada ben uğraşamam diyosanızda güvenilir kendini kanıtlamış firmaların hazır bilgisayarlarını alın ama bu size pahalıya gelecektir :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı