Win32kfull.sys mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

Harun OKUDUCU

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim:
AMD Ryzen 5 4600H.
16 GB RAM.
512 GB SSD.
GTX 1650 4 GB.
Windows 10 20H2.

Önceden de mavi ekran hatasıyla karşılaşmıştım. Driver verifier ile Logitech sürücülerini tetiklediğimde mavi ekran almıştım. Logitech G Hub'ı kaldırdım ve sorun çözüldü fakat bu sefer sorun daha farklı gözüküyor.

Sistemimde takılmalar, donmalar oluyordu.

Bellekleri mem86 ile test ettim, bir problem çıkmadı. SSD'yi de aynı şekilde test ettim HD Tune ile, bir sıkıntı çıkmadı. BIOS sürümü güncel, Windows güncel, Malwarebytes Premium trial ile tarama yaptım, herhangi bir tehdit bulunmadı. Sürücü bulucu programlar kullanmadım. Sürücüleri Windows Update ile yükledim, geri kalanı da üretici sitesinden yükledim.

Driver verifier ile sorunu tetikledim. Full dump dosyası ektedir. Kendim araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

SYMBOL_NAME: win32kfull!CheckSessionPoolAllocations+93823

MODULE_NAME: win32kfull

STACK_COMMAND: .thread ; .cxr ; kb

FAILURE_BUCKET_ID: LKD_LEAKED_SESSION_POOLTAG_UspQ_Usrd_Uspe_Uspf

Son düzenleme:
Driverları güncellemek için kullandığın program sisteme zarar vermiş. Driver genius ile driverları kontrol ettirebilir misiniz? Bu arada bilgisayarınızın markası Samsung ise Samsung Update'yi indirip resmi driverları indirebilirsiniz:)

Lenovo System Update ile bütün driverları güncelledim, BIOS dahil. Onun dışında driver güncellemek için bir program kullanmadım, yukarıda da belirttim.

O zaman yüklenen bir driver sistem ile uyumsuz çalışıyor. Görev yöneticisinde performans kısmını SS alıp atabilir misin?

Ekran görüntüsü 2020-12-31 182227.png

Attığın link 220 MB emin misin minidump olduğuna.

Hocam bir driverın sürücüsü eksik veya bozuk inmiş. Denetim masasını açıp aygıt yöneticisini başlatır mısınız herhangi bir sıkıntı varsa orada bir ünlem olacak.

Attığın link 220 MB emin misin minidump olduğuna.

Full dump düzeltiyorum.
Ekran görüntüsü 2020-12-31 183036.png

Full dump düzeltiyorum.

Tamam minidump dosyalarını rehberdeki gibi at bakayım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı