Windiws 10 Keyi Başka Bilgisayarda Kullanma

A4WPinkman

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar windows 7 bir laptop' um vardı. Bunu orjinal windows 10' a yükselttim , windows 10' da kullandığım ürün anahtarını başka bir bilgisayarda kullanmam mümkün mü ?
Not: İkisinde aynı anda kullanmaya çalışmıyorum laptoptan işletim sistemini kaldıracağım. Eğer windows 7' de mümkünse laptop' u windows 7' ye döndürebilirim.

Hayır, kullanamazsınız. Windows 10 lisansınız, yükselttiğiniz bilgisayara bağlanır (OEM Stili Lisanslama). Diğer bilgisayarınız için de bir lisans satın alın. Ardından onu da Windows 10'a yükseltin.

Şu şekilde olabilir. Önce notebooktan Windows'u sil, yeni bilgisayara Windows 7'yi kur ve telefonla -büyük ihtimalle lisansın OEM olduğu için tek yöntem bu- etkinleştir. Bu şekilde Windows 7'yi yeni bilgisayarında etkinleştirmeyi başarırsan Windows 10'a yükseltebilirsin.

Windows 7 lisansınız da OEM ise maalesef onu da taşıyamazsınız (Windows 7'de de lisanslar BIOS'a gömülü diye biliyorum). Zamanında OEM Windows 8'i bir laptoptan silip kendi bilgisayarımda kullanmak istemiştim :). Sonuç tabii ki hüsran :ıslık:.

:) telefonla nasıl etkinleştireceğim microsoft' u arama olayı mı ?
Birde lisansımın oem olup olmadığını öğrenme şansım var mı ?

Teşekkürler :)

Ne yazık ki oem yazıyor .

Hocam yalnız şöyle bir şey var ; windows 10'a update etmeden önce anahtarın resmini çekmiştim ve win7 iken oem yazıyordu. Şimdi tekrardan baktım ancak oem yazmıyor nasıl olucak bu acaba w10 olarak başka pc' de kullanabilir miyim ?

Windows 1o'a yükselttikten sonra VL yöntemi kullanıldığı için OEM yazmaması normal. Önemli olan Windows 7'nin ürün kimliği, Windows 1o'unki değil.

W10 keyinin yanında ürün anahtarı değiştir gibi bir şey yazıyor o nedir acaba ? Birde en azından orjinal bir w7 alsam onu w10 yapabilir miyim ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı