Windows 10 İNTERNAL_POWER_ERROR Hatası

Daha fazla  
Merhabalar,

Ben bugün Windows 10'a geçiş yaptım. Ama ben ayarları açtıktan 1 sn. sonra hemen mavi ekran hatası veriyor.

Verdiği hata kodu:"İNTERNAL_POWER_ERROR".

Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce böyle mavi ekran hatası alıyordum. Ama bu hatayı ilk defa Windows 10'da alıyorum.
Samsung NP350V5C-S0JTR

İntel 3230m 2.60Ghz
Amd Radeon 7670m 2GB DDR3
İntel HD Graphics 4000
Windows 10 Pro
Ram: 6GB 1600 Mhz

Bilgisayarımın BİOS'u güncel değil. American Megatrens Bios P09ABE
Cevabınız için teşekkür ederim. Yardımınızı bekliyorum.
Teşekkürler.

Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum ram 8gb onun dışında her şey aynı.

Biraz araştırdığımda amd sürücüsünden kaynaklandığını buldum, xx.7.1 güncellemesinden sonra ortaya çıkan bir problem.

xx.7 güncellemesine döndüğümde sorun ortadan kalkmıştı. Şimdi tekrar güncellediğinde sorun yine ortaya çıkmaya başladı.

Sürücü ve amd yazılımlarının hepsini kaldırıp bir önceki sürücü güncellemesine dönersen sorun çözülecektir.

Umarım bir sonraki güncellemede amd sıkıntıyı çözer.

Bu sorunun kaynağı AMD 7670M. Windows 10 7670m i desteklemiyor. 15.7 hata vermeme sebebi ise ekran kartının aktif olmaması. AMD aktif olunca direk bu hatayı veriyor. Bir forumda sordum Windows'un bazı standartları varmış onları karşılaması gerekiyormuş vs. vs. Uzun lafın kısası bizim ekran kartı şuan olmuyor. İlerde yaparlar diye tahmin ediyorum.

Ben Windows 10 'u tekrar baştan yükledim. Öyle sorun çözüldü. Olmadıysa da bir çözüm daha da var. Ekrandaki başlangıç tuşuna sağ tık>Sistem Yapılandırması>Genel>Tanılama Başlangıcı'na basıp uygula yapın. Bunu ben buldum. Böylede sorun çözülüyor. Cevabınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı