Windows 10 0xc000000f Hatası

Tgyokty

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Arkadaşlar temiz kurulum yapmak istiyorum ama bu hata ekranını bir türlü geçemiyorum. Yardımcı olur musunuz? Usb ye iso dosyasını attım ancak gpt mi mbr mi hangisi olacak onu bilemiyorum. Rufus programı ile yaptım bu işlemi.

Dosya Ekleri

• 60D91A59-3E91-4461-B4DD-FAE949AADBD8.jpeg
    60D91A59-3E91-4461-B4DD-FAE949AADBD8.jpeg
    1,5 MB · Görüntüleme: 66
  • image.jpg
    image.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 56
Sisteminiz UEFI destekliyor GPT seçilmeli. BIOS üzerinden Priority vermek yerine Boot Menu kullanarak bir kere USB üzerinden başlatmanız yeterli olacaktır. Kurulumdan önce Diskinizde bulunan diğer Partitionları silip yeni Partition oluşturmanız daha iyi olur.

BIOS üzerindeki Legacy support seçeneğini kapatıp, GPT kurulum yapabilirsiniz.
Laptopu 2016 yılında almıştım. 4 yıllık oluşu mbr, gpt usb bellek oluşturmada fark eder mi? Şimdi yeniden deneyeceğim.
Sisteminiz UEFI destekliyor GPT seçilmeli. BIOS üzerinden Priority vermek yerine Boot Menu kullanarak bir kere USB üzerinden başlatmanız yeterli olacaktır. Kurulumdan önce Diskinizde bulunan diğer Partitionları silip yeni Partition oluşturmanız daha iyi olur.
Pc açılmadığı için D diskindeki dosyaları yedekleyemedim. Formattan önce bilgisayarı açma yöntemi var mıdır? O yüzden şuan hepsini silemem :)

Laptopu 2016 yılında almıştım. 4 yıllık oluşu mbr, gpt usb bellek oluşturmada fark eder mi? Şimdi yeniden deneyeceğim.
UEFI boot order olarak bir sekmeniz mevcut, buradan UEFI desteği olduğunu düşünüyorum o yüzden. USB belleğiniz Rufus üzerinde GPT ve UEFI seçenekleri seçili olmalı, FAT32 ve ya NTFS farketmiyor. Daha sonra UEFI boot order sekmesinden USB diski seçerek formata başlayın.
Başka bilgisayar üzerinden edineceğiniz Linux ile USB üzerinden işletim sistemi çalıştırıp dosyaları arayüz ile alabilirsiniz. Ve ya Windows CMD konsolu kullanmayı biliyorsanız, konsol komutları kopyalama yapabilirsiniz kurulum ekranı anında, ancak disk ayarlama/biçimlendirme/silme gibi işlemleri bu işlemden sonra yapın. Konsola Shift+F11 ile ulaşabilirsiniz.

Diskinizi GPT moduna çevirmeniz gerek. Eğer daha önceden bir işletim sistemi kullandıysanız MBR/BIOS modunda kullanmışsınız sanırım. Donma nedeni sanırım bu.

Geri
Yukarı