Çözüldü Windows 10 %100 CPU Kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bertan06

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım & Oyun Geliştirme & CG Artist
Merhaba

Dün gün içerisinde bir elektrik kesintisi oldu ve ardından sistemim kararsız çalışmaya başladı sebebini bilmiyorum.

Bu sabah an itibari ile bilgisayarı açtığımda karşılaştığım manzara;

1590199267795.png

Herhangi bir zararlı var mıdır diye test ettim bir şey çıkmadı.
Wİndows güncelleme yapıyordur belki deyip bekliyorum yaklaşık 1 saattir durum böyle.
Durduk yere bu saçmalığın sebebi nedir çözemiyorum yerli yabancı kaynakları araştırdım ama sonuca ulaşamadım.

Ayrıca aşağıya da böyle bir .exe geliyor sağ tıkladığımda Windows Host Process olduğunu görüyorum.

1590199614790.png

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Intel PROSet adlı işlemle bağlantılı yazılımı kaldırmayı dener misin?
İşleme sağ tıklayıp Dosya konumunu aç diyerek neye ait olduğunu bulabilirsin.

Hangi programlarla test yaptınız?

Windows Defender da dahil olmak üzere Malwarebytes, Ccleaner ve ismini hatırlayamadığım bir Recovery ile taradım fakat sonuç normaldi.

Intel PROSet adlı işlemle bağlantılı yazılımı kaldırmayı dener misin?
İşleme sağ tıklayıp Dosya konumunu aç diyerek neye ait olduğunu bulabilirsin.

Baktım ve araştırmama göre de herhangi bir zararlıya ait olmadığı anlaşılıyor. Yazılımı kaldırmayı ya da kapatmayı denesem bile işlemci kullanımımda herhangi bir değişim göremedim. Şu an son çare format seçeneğinden önce sıfırladım Windowsu ve halen %100 kullanım söz konusu...

Temiz kurulumdan önce sistemi bir virüs taraması yap. Tam tarama yapmanı öneririm.
Onun dışında diğer çalışan uygulamaları kapat. Başlangıçta açılan tüm uygulamaları kapatıp, sistemi yeniden başlat.

Temiz kurulumdan önce sistemi bir virüs taraması yap. Tam tarama yapmanı öneririm.
Onun dışında diğer çalışan uygulamaları kapat. Başlangıçta açılan tüm uygulamaları kapatıp, sistemi yeniden başlat.

Öneriler için teşekkür ederim ama Kaspersky hariç tamamını denedim. İlginç bir şekilde hiçbir faydasını göremedim maalesef. Kurulum yapıp tam tarama yaptırayım bir şey çıkarsa güncellerim teşekkürler.
Güncelleme:

Kaspersky ile yaklaşık 1 saatlik tarama yaptım fakat yine bir şey çıkmadı. 2 zararlı buldu temizledim ancak nafile. Şu an format için yedekleme yapıyorum, umarım işe yarar.
Sorun çözülmüştür.

Bilgisayarı birden fazla antivirüs programları ile taratmama rağmen herhangi bir sonuca ulaşamadım. Format öncesi Windows'su sıfırlamanın çözüm olacağını düşündüm fakat yine işe yaramayınca sonra çare format atmak oldu. Sıfırdan USB ile format attım ve şu an sorunum çözülmüş oldu.

Bu tarz konulardan aynı şekilde muzdarip olan arkadaşlar olursa tam tarama ve sıfırlama sonuç vermiyorsa tek çare geriye format kalıyor bilginiz olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı