Windows 10 %100 Disk Sorunu

oğulcan yorgun

Hectopat
Daha fazla  
SSD bozulduğunda beri bilgisayar aşırı yavaşladı, yavaş açılıyor açıldıktan sonra 10 dakika diskin %100 kullanımının bitmesini bekliyorum, yoksa her şey donuyor. Ne yapmalıyım? Klasik çözümleri yaptım işe yaramıyor. Format da attım. Anormal değil mi? Eski bilgisayarım bile bu kadar yavaş değildi. Bu arada Windows 8 geçsem ürün kimliği gider mi?
Sistemim:
16 GB RAM
GTX960M
i76700HQ
HDD: WDC WD10SPCX - 24HWST1

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD bozuldu mu cidden test yapar mısınız? %100 disk kullanımı genelde W10'da olan bir sorun. SSD bozulduysa da değiştirin yani.

Gayet normal. Kullandığınız HDD 5400 RPM hızında dönüyor ve 16 MB ön belleği var. Hani 7200 RPM ve 64 MB bir HDD olmuş olsaydı o kadar göze batmazdı belki de 5400 RPM artık Windows için yavaş kalıyor. Bence siz biran önce SSD almaya bakın. Windows 8'e geçmenizde fayda etmez bence.

Gayet normal. Kullandığınız HDD 5400 RPM hızında dönüyor ve 16 MB ön belleği var. Hani 7200 RPM ve 64 MB bir HDD olmuş olsaydı o kadar göze batmazdı belki de 5400 RPM artık Windows için yavaş kalıyor. Bence siz biran önce SSD almaya bakın. Windows 8'e geçmenizde fayda etmez bence.
7200RPM'de alsa o sorun oluyor. W10'a SSD şart.

@Uton şahsen 1 yıl kadar Toshiba P300 1 TB ile kullandım bilgisayarımı ve öyle atla deve bir yavaşlığını hatırlamıyorum. Tamam bilgisayar açıldıktan sonra çat diye Chrome'a giremiyordum ama 15-20 saniye de kendine geliyordu. Tabi SSD'nin yerini hiç bir HDD tutmaz o ayrı, zaten onun için SSD almaya bakın dedim.

@Uton şahsen 1 yıl kadar Toshiba P300 1 TB ile kullandım bilgisayarımı ve öyle atla deve bir yavaşlığını hatırlamıyorum. Tamam bilgisayar açıldıktan sonra çat diye Chrome'a giremiyordum ama 15-20 saniye de kendine geliyordu. Tabi SSD'nin yerini hiç bir HDD tutmaz o ayrı, zaten onun için SSD almaya bakın dedim.
SSD kullandıktan sonra farkı anlaşılıyor ya. HDD cidden hantal kalıyor W10 için.

SSD'siz bir Windows 10 kullanıp, %100 sorununu çözemezsiniz, çözümü yok. 20GB dosyayı parça pinçik okumaya çalışıyor gariban HDD, ne yapsın?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı