Windows 10 1703 update sonrası performans sorunu

Draxis

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 1703(Orijinal) temiz kurulum yaptıktan sonra oynadığım çoğu oyunda performans düşüşü yaşadım. Genellikle MMORPG oyunlar oynadığımdan ( Archeage, Metin2, Knight Online vs. ) oyunları birden fazla hesap ve client ile oynuyorum.

Yani aynı anda birden fazla Archeage clienti açıyorum. 1703 updateden önce 5 adet Archeage clienti açabiliyorken şu anda 2. clienti açtığımda bilgisayar kasmıyor fakat kasadan inanılmaz derecede sesler geliyor. Üçüncüyü açtığımda odada inanılmaz bir uğultu oluyor. Masaüstüne döndüğümde ise bu sesler kesiliyor.

Yaklaşık 1 ay boyunca belki sorun kendi kendine düzelir diye bu şekilde oynadım fakat sorunum çözülmedi. 3 gün önce bilgisayara format atıp Windows 10 Home 1703 kurdum fakat sorunum hala devam ediyor.

Boşta çalışırken bile CTRL + ALT + Delete'den baktığımda işlemler ve iş parçacığı sayıları oldukça yüksek. Corsair H110i sıvı soğutma kullanıyorum ve 2 Archeage clienti açtığımda sıcaklık 75 dereceye kadar çıkıyor. Kasa oldukça ferah yerde. Bu tarz şeylere takıntılı biri olduğumdan sık sık kontrol ederim ve daha önce hiç bu kadar yüksek sıcaklıklara ulaşmamıştım. Bu sorun neden kaynaklı bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Check that the DVR is disabled in the Xbox app

resolved by disabling the service DiagTrack

Right-click your game > Properties > Compatibility Tab > Disable Fullscreen optimisation > OK

GUYS I FOUND A HUGE LEAD FOR SOME PROBLEMS! the creators update resets some of my NVIDIA Control Panel settings... and it switched to run graphics off of my CPU and not my GPU.... so all my games were trying to run off my CPU.... make sure to switch this back to your graphics card! To fix this go to "Configure Surround, PhysX" and under PhysX settings change your processor back to your GPU and not your CPU! then click apply. I restarted my PC but I dont think you need too. Hope this helps all of you!

I solved my problem by disabling the intel turbo boost as Elies said

Yukarıdakiler yabancı forumlarda bulduklarım. Sanırım sorun Nvidia tabanlı, AMD'de sorun çıkmadığını belirtmişler. Anlamadığınız bir yer olursa, çeviririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı