Windows 10 1803 Tam Ekran Oyunlarda Darboğaz Sorunu

Daha fazla  
Selamlar, ilginç bir problemle karşı karşıyayım. Windows 10'un 1803 sürümüne geçtiğimden beri oyunlarda ilginç bir şekilde darboğaz yaşamaya başladı sistemim. Bu sorun özellikle oyun içi Fullscreen (tam ekran) modunda olunca oluyor. Oyunu pencere modunda açtığımda ise bu sorun tamamen ortadan kalkıyor. Fakat pencere modunda darboğaz geçse de bu sefer de oyun yavaşlamaya başlıyor. MSI Afterburner aracılığıyla değerleri kontrol ettiğimde GTA 5 te, %100 CPU %90-80 GPU kullanımı gördüm. Zaten bu durumda da oyun oynanmaz bir hale geliyor ve oyunda takılmalar, doku kaybolmaları meydana geliyor. 1709 sürümünde bu değerler tam tersi diyebilirim.

Sorunun kaynağına inmek için problem olmayan eski 1709 sürümüne geri döndüm, bu sürümde hiçbir darboğaz olmadan gayet güzel tam ekran veya pencere modunda oyunlar çalıştı. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp başka sürücüler kurdum ama maalesef sorun devam etti. Bilgisayarım Oyun DVR desteklemiyor, Oyun Modu destekliyor. Oyun modunu kapattım açtım, açtım kapattım hiçbir şey değişmedi. Bilgisayarıma defalarca format attım. Bilgisayarda her şey güncel, son çıkan toplu güncelleştirmeyi de yaptım, sorun halen daha devam ediyor. (KB4345421) Sorunun tamamen Windows 1803 sürümünden kaynakladığını düşünüyorum fakat emin de değilim. Özellikle eski sistemlerde yapıyor olabilir. Microsoft'tan daha güncelleme mi beklememiz gerekecek ? Gezmediğim forum siteleri kalmadı, son çare konu açayım dedim. Benim gibi sorun yaşayan var mı merak ediyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

ASUS K53SV/GT540M/İ5 2430M/860 EVO 250 GB SSD/8GB RAM

NOT : Oyun/oyunlar SSD'ye kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı