Windows 10 1809'da Son Durum Ne?

Yükseltme yöntemiyle 1809'a geçiş yaptım. Herhangi bir sorun yaşamadım. Aksine ciddi anlamda hızlanma ve fps artışı hissettim.

Temiz kurulum ile geçtim. Eski sürümde oyunlarda drop ve oyundan atma sorunları yaşıyordum. 2-3 gündür herhangi bir problem ile karşılaşmadım yeni sürümde. Gayet temiz ve hızlı çalışıyor sistem. Tüm sürücüler güncel...

Ben dosyalarımı C diskinde tutmadığım ve onedrive'ı kullanmadığım için dosya kaybı gibi bir durum yaşamadım. Gözüme batan tek bir sorun var oda görev yönenicisine girdiğimde misal işlemci % 90 kullanılıyor gösteriyor ama hangi programın işlemciyi daha çok kullandığını göstermiyor.

Bana göre Windows 10 1607 sürümünü biraz geliştirmişler ama sorunları var;
-RAM kullanımı fazla.
-Bildirimler görünmüyor.
-Mağaza uygulamaları kendiliğinden yükleniyor. Otomatik yükleme kapalı olmasına rağmen.
-Eski programlarla uyumu sıkıntılı.
-Görev çubuğuna gelen TUR seçeneğini saklayamıyorum, bu sürümde o seçeneği kaldırmışlar yada başka menü altında ben bulamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı