Çözüldü Windows 10 1909 Defender Firewall Kapatma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Öncelikle 2. diskime modifiyeli bir ISO kurdum, kurulumda Defender kaldırılmış bir şekilde geliyor. Ayarlar kısmında bile Defender yok, silinmiş. Neyse ne hikmetse.
services.msc'de Windows Defender Firewall "running" çalışıyor görünüyor. Bu sorun bazı şeylerin çalışmasına engel, bu yüzden komple kurtulmam lazım. Önerilerinize açığım.

Bildiğimiz Windows Defender'dan bahsetmiyorum bu arada, o şu kale ikonu olan Defender'dan bahsediyorum. Onun ikonu sistemde gözükmediğinden Denetim Masası'na girip kapatamıyorum. Direkt kurtulmam gerekiyor mümkünse.

1627152784986.png

Çözüm
Defender Control kurabilirsin.

İstediğin gibi kapatırsın.
Defender Control kurabilirsin.

İstediğin gibi kapatırsın.
Kurulu zaten defender olmadığı için bir işlem yapamıyor. Diğer defender'dan bahsediyorum yazıyı tam olarak okuyun.

Başka bir firewall yazılımı kurduğunda o inaktif olacaktır. Bilgisayarı firewallsız kullanmanın pek doğru olduğunu düşünmüyorum. Karspersky falan kursan?

Kurulu zaten defender olmadığı için bir işlem yapamıyor. Diğer defender'dan bahsediyorum yazıyı tam olarak okuyun.

Yazıyı okudum hocam.

Bu makale size yardımcı olabilir.

Başka bir firewall yazılımı kurduğunda o inaktif olacaktır. Bilgisayarı firewallsız kullanmanın pek doğru olduğunu düşünmüyorum. Karspersky falan kursan?
Aktif kullandığım bir windows değil zaten, yan diske kurdum çeşitli işlerimi halletmem için kapatmam şart.
Yazıyı okudum hocam.

Onu da denedim :D
Yazıyı okudum hocam.

Defender tamamen silinmiş olmasına rağmen, hizmetler kısmında firewall'ın çalışıyor olması çok saçma :/
1627153667125.png

1627153694266.png

Çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben size Defender controller diyince olmuyor demiştiniz.

Şu an kendiniz ile çelişiyorsunuz farkında mısınız?

Açıklarsanız sevinirim.
Zaten defender kapalıymış, Kullandığım program kendi kendine güvenlik hatası veriyormuş. Onuda programın kendi ayarlarından hallettim. Ayrıca kendimle çelişmiyorum sen ne dediğimi anlamamışsın. Bende zaten defender yok, çözüm olarak windows'unda defender olan kişiler bu konuyu görsün defender control indirip halletsin diye dedim. Yoksa programı senden çok kullanmışımdır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı