Windows 10 2004 (KB4586781) 0x800F081F hatası

Dogukan1

Kilopat
Bilgisayarımı akşam saatlerinde formatladım ve güncelleştirmeleri yüklemek istedim fakat bir türlü "2020-X64 tabanlı sistemler için Windows 10 version 2004 11 toplu güncelleştirmesi (KB4586781)" bu güncellemeyi yüklemiyor. Forumdaki tüm çözümleri denedim işe yaramadı. Microsoft destek sitelerindeki çözümleri denedim, işe yaramadı. El ile kurmak istedim, Microsoft kataloğundan indirdim ama yine aynı hata. Bir türlü yükleyemiyorum bu güncelleştirmeyi, ne yapmamı önerirsiniz? Çözüm tekrar formatsa mecburen yeniden atacağım. Aldığım hata:

3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu deneyin.
Windows Güncelleştirme Bileşenlerini sıfırlamak için şu adımları izleyin:

1. Komut İstemi'ni Yönetici olarak çalıştır (Windows tuşuna basınız, arama çubuğuna cmd yazınız çıkan sonuca sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırınız.

2. BITS, Şifreleme, MSI Yükleyicisi ve Windows Güncelleştirme Hizmetlerini Durdurun. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:

Net stop wuauserv

Net stop cryptSvc

Net stop bits

Net stop msiserver

3: SoftwareDistribution ve Catroot2 klasörünü yeniden adlandırın. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:

ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

ren C:\Windows\System32\catroot2 Catroot2.old

4.
BITS, Şifreleme, MSI Yükleyicisi ve Windows Güncelleştirme Servislerini yeniden başlatın. Bunu yapmak için aşağıdaki komutları yazın:

Net start wuauserv

Net start cryptSvc

Net start bits

Net start msiserver

Geri
Yukarı