Windows 10 2004 önyükleme tepkisizliği

Ali CEYLAN

Hectopat
Daha fazla  
WhatsApp Image 2020-08-13 at 14.23.56.jpeg

Hali hazır da 2004 08 güncellemesi ile kurulu sisteme bazı sebeplerden ötürü yeniden kurulum yapmak için Microsoft aracı ile indirdiğim güncel Windows 10 2004 sürümünü önyükleme sırasında mavi ekran da kalıyor. MBR kurulum seçersem turuncu beyaz dik çizgili alanda kalıyor. Bu, önyükleme sonrası kurulum aşamasından hemen önce. Benzer sıkıntıyı dün Home PC kurulumunda da karşılaştım. Fakat orada bu hadise sonrası kurulum ekranına geçebildi.
Sistemim sorunsuz. Rufus ile GPT ve MBR denemeleri yaptım. Flash bellek değişimi denedim. Securekey clear denedim. Olmadı. Nereyi atlıyor olabilirim?

iso to usb aracı ile deniyorum.

Son düzenleme:
Sorun 2004'e olan uyumusuzluk sorunundan olacağı düşüncesindeyim. Aynı sorunu ben de yaşamıştım, bir türlü kuramadım, halen daha kuramıyorum. 1909 sorunsuzca kuruluyor. Anca Windows üzerinden "setup" u çalıştırarak öyle kurabildim, USB'den sıfırdan kuramıyorum kesinlikle.

Yaşadığım sorun burada:

Bir yaşıma daha girdim. 🤯
Ryzen 7 ve X370 platform da uyumsuz ise vay haline Microsoft'un. Tekelin de bu kadarı dedirtir.
Tahminen uyumsuz USB kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. Yine de bir deneyeyim. Yazarım buradan.

Değişen bir şey olmadı. Çok ilginç.... DVD le mi kursak :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı