Windows 10 2004 sürümü hafifletme

Rocky Balboa

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, son sürüm Windows'u en hafif hale getirmek istiyorum.

1607 LTSB ve 1809 LTSC performansına yakın derecede.

Reg dosyalarıyla da uğraşmak istemiyorum, var mıdır bir program bunu en basit ve güvenli şekilde yapabileceğim?

@Berke199807 Dostum bu durum çok heveslendirmesin seni. Bununla alakalı birçok konu açıldı. Çok görüş ayrılığı var. Kimileri doğru yapıldığında bile yarardan çok zarar getirebileceğini iddia ediyor.

Örnek olarak Network Throttling Index'i genelde [B]FFFFFFFF[/B] olarak değiştirmeni önerirler. Ancak bu şekilde de yüksek hızlı internetlerde ağ takılmaları ortaya çıktığını iddia edenler var.

Bunlarla uğraşmak yerine;
  • Arka plan uygulamalarını kapat
  • Gizlilik, Bildirim ve Odaklanma ayarlarını kapat
  • Güç seçeneklerinde Yüksek Performans'ı seç
  • Windows'u, BIOS'u, Chipset'i ve diğer bütün uygulamaları güncel tut
  • Gereksiz Windows uygulamalarını kaldır
  • Başlangıçta gereksiz uygulama ve hizmetleri kapat
Temel olarak bunlar işini görecektir.

@Berke199807 Dostum bu durum çok heveslendirmesin seni. Bununla alakalı birçok konu açıldı. Çok görüş ayrılığı var. Kimileri doğru yapıldığında bile yarardan çok zarar getirebileceğini iddia ediyor.

Örnek olarak Network Throttling Index'i genelde [B]FFFFFFFF[/B] olarak değiştirmeni önerirler. Ancak bu şekilde de yüksek hızlı internetlerde ağ takılmaları ortaya çıktığını iddia edenler var.

• Arka plan uygulamalarını kapat
  • Gizlilik, Bildirim ve Odaklanma ayarlarını kapat
  • Güç seçeneklerinde Yüksek Performans'ı seç
  • Windows'u, BIOS'u, Chipset'i ve diğer bütün uygulamaları güncel tut
  • Gereksiz Windows uygulamalarını kaldır
  • Başlangıçta gereksiz uygulama ve hizmetleri kapat
Hocam, çözüm önerileriniz gayet güzel. Elinize sağlık. Çok güzel bir şekilde açıklamışsınız.
Yukarıdaki arkadaşıma katılıyorum. ".reg" dosyalarıyla uğraşmanıza gerek yok.

@Berke199807 dostum bu durum çok heveslendirmesin seni. Bununla alakalı birçok konu açıldı. Çok görüş ayrılığı var. Kimileri doğru yapıldığında bile yarardan çok zarar getirebileceğini iddia ediyor.

Örnek olarak network throttling ındex'i genelde [B]FFFFFFFF[/B] olarak değiştirmeni önerirler. Ancak bu şekilde de yüksek hızlı internetlerde ağ takılmaları ortaya çıktığını iddia edenler var.

• Arka plan uygulamalarını kapat.
  • Gizlilik, bildirim ve odaklanma ayarlarını kapat.
  • Güç seçeneklerinde yüksek Performans'ı seç.
  • Windows'u, BIOS'u, Chipset'i ve diğer bütün uygulamaları güncel tut.
  • Gereksiz Windows uygulamalarını kaldır.
  • Başlangıçta gereksiz uygulama ve hizmetleri kapat.

Bu işlemleri birebir yapıyorum fakat 1607 LTSB sürümünde ki performansı bir türlü yakalayamadım.

Fakat 1607 sürümü artık epey eskidiği için yükseltme yapmak istemiştim.

2004 sürümü daha işlevsel ve kullanışlı bir sürüm fakat ne kadar ayar yaparsam yapayım o performansı alamadım.

Sanırım gittiği yere kadar 1607 kullanacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı