Windows 10 20H2 güncellemesi sistemi yeniden başlatmadan nasıl kaldırılır?

C1had

Femtopat
Ben bilgisayarıma sıfırdan temiz kurulum yaptım. Bilgisayarıma Windows 10 1709 sürümünü kurdum. Çok sürüm vardı ama araştırdığımda bu sürümün stabil olduğunu öğrendim. Dediğim gibi BIOS'tan format attım. Windows Update ekranına geldiğimde ayarlardan tüm Update'leri yükledim. Bugün de güncelleme var mı diye kontrol ettiğimde iki üç tane şey daha yükledi. Bir güncellemenin adı 20H2 özellik güncelleştirme diye bir ismi var. Hepsi otomatik yüklendi fakat bu 20H2 güncellemesi bir Windows 10 sürümü değil mi? Ben boşuna 1709 sürümünü kurmuş oluyorum eğer o güncelleme yüklenirse, şimdi o güncelleme yüklendi özellik güncelleştirme diye yeniden bilgisayarı başlatırsam 20H2 güncellemesi gelecek ben de buna engel olmak istiyorum. Zaten istesem internetten bu sürümü de kurardım ama bilerek kurmadım. Şimdi ben bunu kaldırmak istiyorum ama güncelleştirme kaldırmada da bunu kaldıramıyorum. Öbür 1709 ile ilgili gelen yüklenen güncellemeleri kaldırabiliyorum sadece. Bu 20H2 güncellemesini bilgisayarı yeniden başlatmadan nasıl silebilirim? Yeniden başlatırsam 1709'u boşuna kurmuş olacağım. Nasıl bu güncelleştirmeyi kaldırabilirim? Eğer bilgisayarımı yeniden başlatırsam 20H2 güncellemesi gelecek buna engel olmak istiyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Ben de size boşuna uğraşmamanız için yol gösteriyorum.
Kardeşim fikrini sormadım ki senin ben? Soru sordum bu konu hakkında nasıl 20H2 iptal edilir güncelleme nasıl kaldırılır diye sordum. Boş yere yazmanıza gerek yok. Ben farklı bir yol denemeyeceğim. Nasıl silinir biliyorsanız yazın gereksiz yere yazmanıza gerek yok.

1.Adım: Ayarlar uygulamasını açmak için masaüstünde Windows + I tuşuna basın.
2.Adım: “Güncelleme ve güvenlik” seçeneğini tıklayın.
3.Adım: “Güncelleme ve güvenlik” ekranından Windows Update sekmesini açın.
4.Adım: “Güncelleme geçmişini görüntüle” seçeneğini tıklayın.
5.Adım: “Güncelleştirmeleri kaldır” bölümünden 20H2 güncellemesini kaldırın.

1.adım: Ayarlar uygulamasını açmak için masaüstünde Windows + ı tuşuna basın.
2.adım: “Güncelleme ve güvenlik” seçeneğini tıklayın.
3.adım: “Güncelleme ve güvenlik” ekranından Windows Update sekmesini açın.
4.adım: “Güncelleme geçmişini görüntüle” seçeneğini tıklayın.
5.adım: “Güncelleştirmeleri kaldır” bölümünden 20H2 güncellemesini kaldırın.

Ya sabır bak kardeşim yazma bir daha bu konuya. Yazdığımı görmüyor musun yav? Diyorum ki ben baktım güncelleme kaldır da 20H2 güncellemesi yok Windows 1709 ile gelen güncelleme dosyaları var. 20H2 güncellemesi diye bir şey yok. yazdığımı tekrar gördüysen ilk yazdığım mesajı orada oraya baktım zaten diyorum.

Geri
Yukarı