Windows 10 20H2 sürümü Uncharted 4'e girerken sürüm hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Sezgin Öztokcan

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB 2133MHz
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 950M
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz
Merhaba. Dün akşam saatlerinde Uncharted 4 bilgisayar sürümünü torrentten indirip bilgisayarıma kurdum fakat şöyle bir hata alıyorum.

1.png

İnternetten araştırdığım bilgiler doğrultusunda oyunun EXE dosyasının uyumluluk modunu aktif edip Windows 8 seçtiğimde ise şöyle bir hata alıyorum;:

2.png

Bilgisayarım Windows 10 20H2 sürümüni kullanıyor ancak böyle bir hata ile oyuna giremiyorum.
Bellek MHz Görev Yöneticisi > performans kısmında yazanı aldım ana kartımı bilmiyorum bilgisayarım laptop ASUS X550VX modeli.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Windows 10 21H1 var bende sorunsuz oynuyorum. Sürümden hata vermez ama Ekran kartınızın modeli nedir?
Yazmışınız sonradan gördüm. Ekran katı son sürümse driveri bir altını yada 2 altını yükleyin.

2 gün önce bilgisayarda güncelleştirme yapılırken kapandı sistem dosyaları bozuldu bilgisayar çöktü anlayacağın sistem geri yükleme yaparak sorunu düzelttim fakat aşırı bir takılma söz konusu geri aldığım tarih yakın bir tarihti bayağı hem de o tarihte hiçbir sorunum yoktu şu an takılmalar devam ediyor acaba o çökme sırasında hala düzelmeyen sistem dosyaları var mı diye düşünüyorum bu arada ekran kartımı yeni güncelledim son güncelleme de şu an bir de sizin dediğinizi deneyeyim.

Ekran kartını 2 alt sürüme düşürdüm fakat hala aynı oyun açılmıyor ya.

Güncel.

Son düzenleme:
Maalesef çünkü bilgisayarımda çok proje dosyası ve tasarım dosyası var elimde fazladan bir hdd ya da ssd olsaydı eğer imaj atıp formatlayabilirdim ama mümkün değil. Sadece imkanlar ile dosyaları düzeltmeye çalışıyorum. Ekstra yapabileceğim bir şey yok.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth cmd yi yönetici olarak çalıştırdıktan sonra enter.

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth sonra enter
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth sonra enter

ve en son sfc /scannow yazın.

Windowsu onarma komutları. Bilmiyorsan diye yazdım.

Son düzenleme:
İlgin için teşekkür ederim. Tüm projelerimi D diskine atıp temiz bir format attım şu anda gerekli şeyleri yüklüyorum. Bilgisayarımdaki takılma sorunu da çözüldü 22H2 sürümüne geçtim. Yazdığınız komutları da biliyorum. Driver ve oyun c++ programlarını yükledikten sonra oyunu tekrar indireceğim

Ekran kartının son sürümü yüklü de şu an oyunu indireceğim tekrar torrent üzerinden oyun yüklendikten sonra DDU ile ekran kartı driverını kaldırırım 517.48 driverını yüklerim. Temiz format attım bana gerekli programlarımı yükledim. Defender aktif her şey stabil durumda artık çalışmaması için her hangi bir engel olduğunu düşünmüyorum her şeyim güncel.

C: ya da D: diskine yüklemek fark ediyor mu acaba oyunu hangisine yüklersek daha sağlıklı çalışır

Ben D ye yükledim drop felan girmiyor ama benim Hdd hızlı baya.

Oyun 100 GB felan boş yerin varsa C de oraya yükleyebilirsin. Daha iyi olur.

Geri
Yukarı