Windows 10 21H1 KB5001391 Insider Güncellemesi

Evilmonster

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştiricisi
Merhaba, kısa bir süre önce Microsoft yeni güncellemeyi yayınladı. Konuyu açma sebebim çok beğendiğim bir şeyi getirmiş olmaları.

Artık görev çubuğunda minik bir hava durumu simgesi var.

1618920918371.png

Simgenin üzerine geldiğinizde veya tıkladığınızda sizi bir menü karşılıyor.

1618920967318.png

Buradan ilgi alanlarınızı yönetip kişiselleştirme yapabiliyorsunuz. Hizmet, MSN üzerinden sağlanıyor.

Diğer Yenilikler:
  • Bazı sayfaların IE uyumluluk moduna geçme sorunu engellendi.
  • “ms-resource: AppName” ve “ms-resource: appDisplayName” şeklinde gelen hata ortadan kaldırıldı.
  • Bellek ve CPU kullanımı iyileştirildi.
  • Sistem kullanılamaz hale gelene kadar lsass.exe bellek kullanımının artmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • DWM.exe'nin bazı durumlarda çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • NTFS sistemindeki bir kilitlenme sorunu düzeltildi.
Bunlar en göze çarpan güncellemeler. Benim kendi deneyimlerime gelecek olursam ufak bir performans artışı var diyebilirim. Bellek kullanımım eski sürümde uygulamalar açık %55 civarında olurken şu anda %47 civarında. 21H2 sürümünü merakla bekliyoruz.

Tek sorun çıkartan yanı ise Lenovo bilgisayar kullandığımdan pil simgesi ile hava durumunun çok ayrık olması.

1618921409494.png

Bu sürümü kullanan diğer kullanıcıların yorumunu merak ediyorum.

İyi forumlar. :)

Merhaba, kısa bir süre önce Microsoft yeni güncellemeyi yayınladı. Konuyu açma sebebim çok beğendiğim bir şeyi getirmiş olmaları.

Artık görev çubuğunda minik bir hava durumu simgesi var.

Eki Görüntüle 983684

Simgenin üzerine geldiğinizde veya tıkladığınızda sizi bir menü karşılıyor.

Eki Görüntüle 983686

Buradan ilgi alanlarınızı yönetip kişiselleştirme yapabiliyorsunuz. Hizmet, MSN üzerinden sağlanıyor.

Diğer Yenilikler:
  • Bazı sayfaların IE uyumluluk moduna geçme sorunu engellendi.
  • “ms-resource: AppName” ve “ms-resource: appDisplayName” şeklinde gelen hata ortadan kaldırıldı.
  • Bellek ve CPU kullanımı iyileştirildi.
  • Sistem kullanılamaz hale gelene kadar lsass.exe bellek kullanımının artmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • DWM.exe'nin bazı durumlarda çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
  • NTFS sistemindeki bir kilitlenme sorunu düzeltildi.
Bunlar en göze çarpan güncellemeler. Benim kendi deneyimlerime gelecek olursam ufak bir performans artışı var diyebilirim. Bellek kullanımım eski sürümde uygulamalar açık %55 civarında olurken şu anda %47 civarında. 21H2 sürümünü merakla bekliyoruz.

Tek sorun çıkartan yanı ise Lenovo bilgisayar kullandığımdan pil simgesi ile hava durumunun çok ayrık olması.

Eki Görüntüle 983702

Bu sürümü kullanan diğer kullanıcıların yorumunu merak ediyorum.

İyi forumlar. :)

Hava durumu şeyi bana gelmedi ya neden sövücem Microsoft'a tanıdığım herkese geldi bak kurallar olmasa ana bacı yapacam burada.
1618922319461.png

1618922325044.png

21H2 Insider sürümündeyim. Görüp görebileceğiniz en üst sürüm.

Ben de yok? Güncelleme geldi uyguladım.Yok...
Ben senin sürümünün de üstündeyim. Bana da gelmedi.
Belki de 21H2 Insider sürümüne uygulamamışlardır daha. 21H1 Insider kullanıyorsanız bilmiyorum.
21H2 Insider sürümüne uyguladılar hatta 3 ay oluyor uygulamaları.
@Evilmonster hocam doğru gösteriyor mu hava durumunu?
Buradan bakın bir.
Belki de 21H2 Insider sürümüne uygulamamışlardır daha. 21H1 Insider kullanıyorsanız bilmiyorum.
Hocam bakar mısınız?

Bende indirme bugun açıldı test edeceğim, oyunlardaki sorun giderildimi acaba?

Güncelleme notlarını kontrol ettim ama oyunlarda yaşanan sorun için yazı göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı