Windows 10 21H2 Güncellemesi Yakında Geliyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 10 21H2

Microsoft, Windows 11 için çalışmalarına devam etse de Windows 10’u henüz unutmuş değil. Windows 10 21H2 sürümü Insider’lar için kullanıma sunuldu. Microsoft, son dönemde sık sık Windows 11‘den bahsediyor olsak da Windows 10’u Ekim 2025’e kadar desteklemeyi planlıyor. Bu bağlamda Windows 10’da kalmayı tercih edenler için yeni bir haberimiz var: sürüm 21H2 bu sonbaharda piyasaya […]

Devamı: Windows 10 21H2 Güncellemesi Yakında Geliyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Sürüm önizleme kanalındayım güncelleme gelmedi. Sizlere geldi mi?

Sürüm önizleme kanalındayım güncelleme gelmedi. Sizlere geldi mi?
Şimdilik sadece daha önceden Beta Channel'da olup sistemi Windows 11 ile uyumlu olmadığı için Release Preview Channel'a düşürülenlere verildi. İleride normal Release Preview üyelerine de verilir diye düşünüyorum.

Benim sistemim Windows 11 ile uyumlu olduğu için Beta Channel'dan devam ediyorum ve bu güncellemeyi Beta Channel'a vermediler. Onu geçtim, bu güncellemenin ilk derlemesi olan 19044.1147'nin 21H1 karşılığı 19043.1147'yi de Beta'ya vermediler, sadece Release Preview kanalına verdiler. Bir istisna olarak 19043.1147 yapısı tüm Release Preview kullanıcılarına verildi. Beta'ya ise bu ayın sonunda Windows 11 verilecek.

Eğer sistemin Windows 11 ile uyumlu olmadığı için sadece Release Preview kanalına katılabiliyorsan ve bu yeni Insider politikası çıktıktan sonra Insider'a Release Preview olarak katıldıysan bir süre beklemen gerekecek. Eğer Ryzen 2000/3000G veya Intel 8. nesil veya daha yeni bir Intel/AMD işlemci kullanıyorsan sadece bir BIOS ayarı yapman Windows 11 kurmak için muhtemelen yeterli olacaktır.

Meraktan soruyorum, acaba sisteminiz nedir?

Şimdilik sadece daha önceden beta Channel'da olup sistemi Windows 11 ile uyumlu olmadığı için release Preview Channel'a düşürülenlere verildi. İleride normal release Preview üyelerine de verilir diye düşünüyorum.

Benim sistemim Windows 11 ile uyumlu olduğu için beta Channel'dan devam ediyorum ve bu güncellemeyi beta Channel'a vermediler. Onu geçtim, bu güncellemenin ilk derlemesi olan 19044.1147'nin 21H1 karşılığı 19043.1147'yi de Beta'ya vermediler, sadece release Preview kanalına verdiler. Bir istisna olarak 19043.1147 yapısı tüm release Preview kullanıcılarına verildi. Beta'ya ise bu ayın sonunda Windows 11 verilecek.

Eğer sistemin Windows 11 ile uyumlu olmadığı için sadece release Preview kanalına katılabiliyorsan ve bu yeni Insider politikası çıktıktan sonra Insider'a release Preview olarak katıldıysan bir süre beklemen gerekecek. Eğer Ryzen 2000/3000G veya Intel 8. nesil veya daha yeni bir Intel/AMD işlemci kullanıyorsan sadece bir BIOS ayarı yapman Windows 11 kurmak için muhtemelen yeterli olacaktır.

Meraktan soruyorum, acaba sisteminiz nedir?

GT 720M GPU.
i5 4200M CPU.
8 GB 1666 MHz RAM.
250 GB SSD.

Windows 11'e yatırım yapsalar daha iyi olur diye düşünüyorum.

GT 720M GPU.
i5 4200M CPU.
8 GB 1666 MHz RAM.
250 GB SSD.
İşlemciniz maalesef Windows 11 tarafından desteklenmeyen 4. nesil bir işlemci. O yüzden sadece Sürüm Önizleme (Release Preview) kanalına katılabiliyorsunuz. Eğer 24 Haziran'dan sonra katıldıysanız maalesef bu güncelleme size şimdilik gelmeyecek. Elbette sonradan tüm Release Preview üyelerine de 21H2 sürümü yayınlanacaktır. Şimdilik sadece beklemeniz yeterli.

Windows 10'a tek güncelleme Microsoft Store olsun yeter. Microsoft Store güncellensin artık Windows 10 için.

Geri
Yukarı