Windows 10 64-Bit Boot ekranı gelmiyor

Gokhan_27

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese kolay gelsin. Anlaşılır olması açısından biraz detaylı anlatacağım.

Sistem özellikleri:
Anakart: ASRock G41M-vs3 (BIOS ver. 1.80 güncel)
RAM: 2 GB 1333MHz DDR3.
İşlemci: Intel Xeon E5450 3.0 GHz.
İşletim sistemi: Windows 10 32 Bit.
Klavye: PS/2.
150 GB HDD.

Benim sorunum PC'yi Windows 10 64 bite çevirmek istediğimde bir türlü Boot ekranı gelmiyor.
Yaptığım işlemler.

1- Windows 7 32 Bit olan PC direk Windows desteğiyle Windows 10 32 bite yükselttim.
2- Daha sonra Windows 10 64 bite yükseltmek için gerekli olan ISO dosyasını Windows'un sitesinden indirdim.
3- Rufus programı ile USB diski MBR ve BIOS eski olacak şekilde Boot ettim.
4- BIOS'u üreticiye ait en son sürüme güncelledim.
5- Bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS'tan USB'den başlayacak şekilde ayarladım.
Sonuç bilgisayar belli bir süre siyah ekranda kalıp(yaklaşık 1 dakika) daha sonra kendini yeniden başlatıyor ve böyle bir döngüye giriyor.
Değişik USB portları ve farklı USB bellekler denememe rağmen sonuç hep aynı. (USB belleği başka PC'de denediğimde direk kurulum ekranı geldi)
Daha sonra USB'den olmayacağı kanaatine varıp işlemi DVD üzerinden yapmaya karar verdim.

Windows'un sitesinden USB/DVD Download Tool programını indirip ISO dosyasını DVD'ye yazdırdım. PC'yi CD-ROM üzerinden başlayacak şekilde BIOS ayarını yaptım. CD ve DVD'den önyükleme yapmak için bir tuşa basın ekranı geldi tuşa bastım ama PC yine siyah ekranda kaldı sol üst
köşede imleç yanıp sönüyor ama hiç ilerleme yok. Yaklaşık 1 saat bekledim ama olmadı. Siyah ekrandan ileri gidemedim.
Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG_20201005_231703.jpg
    IMG_20201005_231703.jpg
    109,8 KB · Görüntüleme: 34
Şöyle yapın NTFS ile formatlayın USB'yi ve Windows 10 ISO sunu çift tıklayıp açın kopyalayın ve formatlanmış USB'ye yapıştırın. Bunu olmazsa FAT32 ile format olayından sonrada deneyin, sonra Boot etmeye çalışın bakalım olacak mı?

Şöyle yapın NTFS ile formatlayın USB'yi ve Windows 10 ISO sunu çift tıklayıp açın kopyalayın ve formatlanmış USB'ye yapıştırın. Bunu olmazsa FAT32 ile format olayından sonrada deneyin, sonra Boot etmeye çalışın bakalım olacak mı?
Dün akşam vakit geç olduğu için önerdiğiniz denemeleri bugün yapabildim ama yine sonuç yok. 2 seçenekte de USB belleği hiç görmeden direk windows açıldı.

Ama sen USB belleği Boot etmesi için Boot tuşuna bastınmı açılırken sürekli bastın mı? Mesela bende F12'ye basarsam Boot kısmı çıkıyor seçip onunla Boot ettiriyorsun yaptın mı bu şekilde?

Geri
Yukarı