Windows 10 %98 RAM kullanım sorunu

gappella

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben geçtiğimiz hafta bir bilgisayar topladım. Sistemimi sayayım öncelikle size;

• Anakart: MSI Z170A Gaming M3 3600 MHz (OC)
  • İşlemci: İntel i5 6600K Unlocked
  • RAM: GSKİLL 8GB 3000 MHz
  • Ekran Kartı: Evga GTX 960 4GB
  • Bunun yanında işlemci soğutucu ve PSU'da sıfır ürünlerdir.
  • İşletim sistemi de W10.

Benim sıkıntım şu, PC boş ekranda bile RAM kullanımını yüzde 98 olarak gösteriyor. Bu şu sorunlara yol açıyor, PC kendi kendine bazen kapanıyor veyahut siyah ekran geliyor ve kalıyor. İnanın Google Chrome bile açamıyorum. Siyah ekran veriyor. Daha 1 hafta bile olmadı alalı. İşletim sistemini yetkililer kurdu, akşam bu sıkıntı oldu. Ertesi gün götürdüm işletim sisteminden dediler tekrar sıfırladılar yine oldu. Daha sonra ben format attım ilk gün bir şey yoktu bugün yine RAM kullanımı böyle gösteriyor. Format atmaktan ve her şeyi yeniden kurmaktan çok yoruldum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Arama uygulaması nedir ? O biraz fazla kullanıyor. Anormal bir durum dostum ya hdd de sorun olabilir ya da sisteminde virüs olabilir. Başka bir windows ile yeniden formatlayıp gözlemlemekte fayda var sorun devam ederse eğer sıfır sistemde o zaman diskine baktır derim.

Arama uygulaması derken kardeşim?
SSD var daha önce DDR3 bir sistem kullanıyordum sorunsuz bir şekilde yeni sistemi alınca SSD'yi söküp buna taktık ve direkt windows kurduk üzerinde yapılan tek işlem bu sorun olacağını sanmıyorum ama ihtimal tabi ki.
Az önce BIOS update de yaptım ama nafile sorun devam ediyor :(
Tekrar format atmak istemiyorum ama deneyeceğim artık :(

Orada en üstte Arama diye yazıyor ama çok da kasma yapmıyor zaten. Dediğim gibi o adımları bir dene sen bakalım. Bir de çift hdd varsa sisteminde SSD ye değil de diğerine bir kur gözlemle bakalım.

O arama şu, başlattan ekran alıntısı aracını aratmıştım o olsa gerek başka bir şey yoktu. :) Şimdi baktım da W10 kullanan bir çok kişide bu sorun var sanırım benzer konular açanlar da olmuş :( Çok teşekkürler bu arada kardeşim mecbur bir de 7 kuracağım :( W10 sistemi diretx 12 oyunlarını rahat oynayabilmek için kurmuştum ama olmayacak sanırım :(

Ben de kullanıyorum 10 ama sorunum yok dostum. Bence bir dene derim dediklerimi. Version farkından bile yapar.

Arkadaşım öncellikle iyi günler bu sorun benim arkadaşımda da vardı araştırırken youtubede Nejdat Delioğlu diye bir abimiz var o bu sorunu çözmüş. Eğer videolarına bakarsan bulabilirsin.

Ben de kullanıyorum 10 ama sorunum yok dostum. Bence bir dene derim dediklerimi. Version farkından bile yapar.

Acaba orjinal olmadığı için olabilir mi? :(

Arkadaşım öncellikle iyi günler bu sorun benim arkadaşımda da vardı araştırırken youtubede Nejdat Delioğlu diye bir abimiz var o bu sorunu çözmüş eğer videolarına bakarsan bulabilirsin.altını çizerek söylüyorum REKLAM AMACI YOKTUR.Şuan bilgisayarın başında olmadığım için direk ismini verdim birde senin sorununu erken çözmen için eğer evde olsaydım videoyu izleyip sana yöntemi anlatırdım.

Araştıracağım kardeşim teşekkürler.

Acaba orjinal olmadığı için olabilir mi? :(

Araştıracağım kardeşim teşekkürler.
Kolay gelsin kardeşim zaten zor birsey degil diye hatırlıyorum. Bu sorun 5 ay önce felan olmuştu arkadaşta tam hatırlayamıyorum. Onun için bulamazsan sen gene yaz, eve gidince bide ben bakayım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı