Windows 10 Açılışta Windows Logosunda Bekleme Sorunu

esat karaman

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle. 2 yıl önce topladığım masaüstü bilgisayarım yavaşlamaya başlamıştı windows 10 kurdum. Ancak bilgisayarım windows logsunda bekliyor ve daha sonra monitör gidip geliyor ve tekrar windows logosunda bekliyor daha sonra açılıyor.

anakart asus m5a78l le
işlemci AMD FX-4100
ekran kartı nvdia gt 220 1gb ddr3
4 gb ram ddr3
seagate 500 gb hdd
2 fan var başlığı yanlış yazdım özür diliyorum işlemci fanı AMD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tahminimce 2 sebepten dolayı olabilir. 1.si sistemini reset ve diğer işlemleri kullanarak kapattığında, 2.si ise herhangibir sürücü hatasından dolayı. Ekran kartını çıkartıp tekrar açabilirmisin? Yani on-board üzerinden başlatabilirmisin?

yaptım sonuç aynı yardımcı olabilirseniz sevinirim
Zamanında bizzat uğraştığım konular. Tamamen bios , windows ve aşırı dolu hdd sorunu. Ayrıyetten usb slotlarında flash vb. varsa bunlarda açılışı yavaşlatır. Tavsiyem biostan hdd dışında kullandığın diskleri boot menüsünden kaldır. Fast biosu enable yap. Bios ayarlarını deneyerek süreyi bir nebze azaltabilirsin. 2. si boot ekranında windows boot menager'ı 1. sırada olduğundan emin ol. Hdd'de gereksiz verileri sil. Hata denetimi yaptır. Disk birleştirme ile diskin parçalanmışlığını düzelt. Windows güç seçeneklerinden uyanırken para gerektir sekmesini aç, Altta kapanma ayarlarında bulunan windows hızlı başlatma, yeniden başlatma, hazırda bekletme,uyku sekmelerinin hepsini kaldır.
Windows+r ye bas. Açılan pencereye %temp% yaz. İçindekileri sil.
Sonuçları bekliyorum.

%1 artış oldu sanki ancak pc yi kontrol amaçlı kapattım açtım ve sonuç değişmedi disk birleştirdik'den sonra artış oldu bir kaç işlemden sonra sonuç yine aynı...bu arada 4 gb ram 8 gb yaptım

sabit disk tesi arkadaşlar sağlık testi bu arkadaşlar

Zamanında bizzat uğraştığım konular. Tamamen bios , windows ve aşırı dolu hdd sorunu. Ayrıyetten usb slotlarında flash vb. varsa bunlarda açılışı yavaşlatır. Tavsiyem biostan hdd dışında kullandığın diskleri boot menüsünden kaldır. Fast biosu enable yap. Bios ayarlarını deneyerek süreyi bir nebze azaltabilirsin. 2. si boot ekranında windows boot menager'ı 1. sırada olduğundan emin ol. Hdd'de gereksiz verileri sil. Hata denetimi yaptır. Disk birleştirme ile diskin parçalanmışlığını düzelt. Windows güç seçeneklerinden uyanırken para gerektir sekmesini aç, Altta kapanma ayarlarında bulunan windows hızlı başlatma, yeniden başlatma, hazırda bekletme,uyku sekmelerinin hepsini kaldır.
Windows+r ye bas. Açılan pencereye %temp% yaz. İçindekileri sil.
Sonuçları bekliyorum.
kardeş herşey tamam bir baksan?

Dosya Ekleri

• önemli.PNG
    önemli.PNG
    14,6 KB · Görüntüleme: 402
Disk çok dolu ise yavaşlık yapar. Ancak bu 5-6 saniye fark yaratır. Biosta boot menü düzenlemsi yapın. Dediklerimi uygulayın. Hatta anakartınız asus ve uefi ise daha detaylı yardımcı olabilirim. Bence bilgisayarınız 2 disk kullanıyorsanız önce ilk diski baştan sona okuyor ve sonra 2. diske geçiyor. Onunda windows boot bölümünü okuyup windowsu açıyor. Yada benzeri bir senaryo olabilir. Sisteminizi detaylı olarak buraya yazmalısınız.
Tüm bunlar yappılur, biosta ayarlanır ve hala açılma yavaş ise sırasıyla usb aygıtları sökülerek hangi usb nin yavaşlık yarattığı bulunabilir.

kardeş önce asus logosu geliyor daha sonra siyah ekran sonra ise windows logosu geliyor ve dönüyor ekran gidiyor geliyor tekrar dönüyor ve ekran gidiyor geliyor hoş geldiniz yazısı görünüyor
bad sector yok test yaptım

Disk çok dolu ise yavaşlık yapar. Ancak bu 5-6 saniye fark yaratır. Biosta boot menü düzenlemsi yapın. Dediklerimi uygulayın. Hatta anakartınız asus ve uefi ise daha detaylı yardımcı olabilirim. Bence bilgisayarınız 2 disk kullanıyorsanız önce ilk diski baştan sona okuyor ve sonra 2. diske geçiyor. Onunda windows boot bölümünü okuyup windowsu açıyor. Yada benzeri bir senaryo olabilir. Sisteminizi detaylı olarak buraya yazmalısınız.
Tüm bunlar yappılur, biosta ayarlanır ve hala açılma yavaş ise sırasıyla usb aygıtları sökülerek hangi usb nin yavaşlık yarattığı bulunabilir.
yapmamı istediğin birşey varmı

Dosya Ekleri

• df.PNG
    df.PNG
    10,8 KB · Görüntüleme: 381
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,5 KB · Görüntüleme: 502
kardeş önce asus logosu geliyor daha sonra siyah ekran sonra ise windows logosu geliyor ve dönüyor ekran gidiyor geliyor tekrar dönüyor ve ekran gidiyor geliyor hoş geldiniz yazısı görünüyor
bad sector yok test yaptım

yapmamı istediğin birşey varmı
Bios ayarlarını yaptınız mı? Yada kurcaladınız mı? Yapmadıysanız yapın.
Temiz format denenebilir. Tüm sektörleri silp yeni birim oluşturun. Windowsu ona kurun. Windows 10 değil ise 10'a yükseltin.

yaptım kardeş pc bios ayarlarını şu anda pc açılmıyor kasadan tak diye ses gelmişti

Kardeş heryeş tamam açılma süresi düzeldi sorun bios ayarlarındaymış allah razı olsu bana oyun önerirmisin 4gb ram göre kaliteli olsun yeter sağol

yaptım kardeş pc bios ayarlarını şu anda pc açılmıyor kasadan tak diye ses gelmişti

Kardeş heryeş tamam açılma süresi düzeldi sorun bios ayarlarındaymış allah razı olsu bana oyun önerirmisin 4gb ram göre kaliteli olsun yeter sağol
Sorunun çözüldüyse ne mutlu bize. Ancak nasıl düzelttiğini yaz ki aynı sorunu yaşayan arkadaşlar da faydalansın.
4 gb ram için 2013 ve daha öncesinde çıkan tüm oyunlar idealdir. Benim eski oyunlardan favorilerim Dead İsland , Dead island riptide , left 4 , left 4 dead 2 , flatout 3 , grid 2, cs source. Hepsini büyük zevkle oynarım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı