Windows 10 açılıştaki programları nasıl önceliklendirilir?

Börtü Böcük

Kilopat
Windows 10 açılışındaki programları, işlem(process)leri, servisleri önceliklendirip önemli olanları mesela Windows Gezgini'ni öne alıp daha çabuk açılmasını istiyorum. Böyle bir şeyi yapmak mümkün mü? Ben mesela IOBit başlangıç yöneticisi ile bazı işlemlerin, servislerin, programların açılışlarını geciktiriyorum. Geciktirmek yetmez önceliklendirmek istiyorum.
389043

Son düzenleme:
Görev yöneticisini aç> Daha fazla ayrıntı> işlemler tabından önceliklendirmek istediğin işleme sağ tıkla ayrıntılara git> ayrıntılar tabında işaretli olan exe ye sağ tıkla> öncelik tabından istediğin önemi seç, numeratik değerlerde verebildiğin bir konum vardı fakat şuan aklımda değil googlela bulabilirsin sanırım, ve bence performans için iobit vs. tarzı programlar kullanmayın onunda sisteminizden aldığı bir takım kaynaklar var bunları manuel olarak yapıp bilgisayardan daha fazla verim alabilirsiniz.

Görev yöneticisini aç> Daha fazla ayrıntı> işlemler tabından önceliklendirmek istediğin işleme sağ tıkla ayrıntılara git> ayrıntılar tabında işaretli olan exe ye sağ tıkla> öncelik tabından istediğin önemi seç, numeratik değerlerde verebildiğin bir konum vardı fakat şuan aklımda değil googlela bulabilirsin sanırım, ve bence performans için iobit vs. tarzı programlar kullanmayın onunda sisteminizden aldığı bir takım kaynaklar var bunları manuel olarak yapıp bilgisayardan daha fazla verim alabilirsiniz.
Teşekkürler. Kardeş senin dediğin işlem önceliği atama. Ben onu zaten biliyorum. Bana bilgisayar açılış aşamasında iken açılan proseslerin öncelik sıralaması gerekiyor. Anlatabildim mi? Bu arada IOBit ürünlerini ben çok seviyorum. Bazı bilgisayarda mavi ekran hatasına sebep olduklarını gördüm ama bende hiç sorun olmadı senelerdir kullanırım. Ben memnunum.
389622

@Börtü Böcük Hocam sizin dediğiniz olay mesela sistem açıldıktan 5 dk sonra "****.exe" açılsın şeklinde ise görev zamanlayıcıdan tetikleyiciler kısmında yapılabiliyor galiba. Biraz görev zamanlayıcı ile ilgili araştırma yapın isterseniz. Bilgi bulursam paylaşırım sizinle.

@Börtü Böcük Hocam sizin dediğiniz olay mesela sistem açıldıktan 5 dk sonra "****.exe" açılsın şeklinde ise görev zamanlayıcıdan tetikleyiciler kısmında yapılabiliyor galiba. Biraz görev zamanlayıcı ile ilgili araştırma yapın isterseniz. Bilgi bulursam paylaşırım sizinle.
Yok kardeş benim demek istediğim açıldıktan sonrası değil. Açılış aşamasında iken prosesleri sıralamak. Teşekkür ederim ilgin için.
Galiba böyle bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı