i5-650 Sistem aniden donuyor

Gokberk_DRY

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Antalya
Ani donma yaşıyorum nasıl diyeyim mavi ekran falan vermiyor, donuyor ve yanıt vermiyor. Normalde yeniden başlatma tuşuna bastığımda anında kapanır açılırdı ama bu sefer hem 6 saniye sonra kapanıyor hem 6 saniye geç açılıyor. Bazen ise bilgisayar ani FPS düşmeleri yaşıyorum hem oyunda hem de her yerde.
@Recep Baltaş yapsan sen yaparsın yardımcı olur musun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik olarak Windows 10 genelde donmaz. Bilgisayarda bir sorun olduğundan bilgisayar donar ve Windows'un bu konuda yapabileceği pek bir şey yoktur.

Bu bağlamda sorunu çözebilmemiz için bize sistem özelliklerini belirtmen gerek.

Ani donma yaşıyorum nasıl diyeyim mavi ekran falan vermiyor, donuyor ve yanıt vermiyor. Normalde yeniden başlatma tuşuna bastığımda anında kapanır açılırdı ama bu sefer hem 6 saniye sonra kapanıyor hem 6 saniye geç açılıyor. Bazen ise bilgisayar ani FPS düşmeleri yaşıyorum hem oyunda hem de her yerde.
@Recep Baltaş yapsan sen yaparsın yardımcı olur musun?

Bilgisayarınızın özellikleri nedir eğer iyise virüs taraması yapın.

Sisteminiz biraz eskimiş Windows 8.1 indirmenizi tavsiye ederim.

Dostum ben bu sistemimin 2 yıldır kullanıyorum ve hiç kasma sorunum yok, sonradan oluşmaya başladı. Bu arada ben Windows 10'u 4 GB RAM var iken bile kullandım.
Teknik olarak Windows 10 genelde donmaz. Bilgisayarda bir sorun olduğundan bilgisayar donar ve Windows'un bu konuda yapabileceği pek bir şey yoktur.

Bu bağlamda sorunu çözebilmemiz için bize sistem özelliklerini belirtmen gerek.

R7 250, i5-650, 8 GB DDR3, 500 GB WD Blue HDD.

Dosya Ekleri

• Değerler.png
    Değerler.png
    350,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
HD Tune ile Health kısmını bizimle paylaşır mısın?

Geri
Yukarı