Windows 10 Antimalware Service Executable Yüksek CPU Kullanımı

iudex803

Hectopat
Daha fazla  
Aslında nereye açacağımı bulamadım. Buraya actım diyebilirim. Benim W 8.1'de bir sorunum vardı. Bir uygulama sayfa vs actıgımda CP cok birden cok fazla artıp mouse imlecim gidip geliyor gibiydi. (Donanımsal bir sorun değil bir cok kez mouse ve USB girişi değiştirdim. Sadece şeffaflaşıp tekrar eski haline dönüyor 2 3 salisede). W10'da cleanboot yaptım iyiydi aslında bugun tekrar basladı. Özellikle google chrome cok fazla CPU harcıyor. Twitch'de yayın izlerken %60 70 80'lere kadar cıkıyor. Bundan sonra masaüstü pencere yöneticisi ve bu nöbet gibi bir sey geliyor 1 saat durup tekrar düzeliyor. Format attım 2 farklı antivirüs ile temizledim sonuc aynı.
Edit: Antimalware service executable acıkken oluyormus. Şimdi kendiglinden kapandı ve düzeldi. Nasıl kökten kapatırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradan yıllar geçmiş ancak çözüm arayanlar vardır belki. Bende bu antimalware in %80'lere varan işlemci kullanımı vardı. Çok çözüm yolu denedim ancak en son "Defender Control" adlı programı buldum komple kapattım artık yükselmiyor. İndirip masaüstüne atın, programı açıp disable Windows Defender deyin işlem tamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı