Windows 10 Antimalware Service Executable Yüksek CPU Kullanımı

ErsinK.

Hectopat
Daha fazla  
Görev yöneticisi ekranını açınca Antimalware Service Executable diye bir program CPU Kullanımının neredeyse yarısından fazlasını kullanıyor. Windows Defender kapatma rehberini okudum her şeyi yaptım sonuç yine aynı. Nasıl düzeltebilirim? Önceden böyle bir sorunum yoktu.

Öncelikle Merhaba Bu Sorunu Gidermek İçin Yöntemleri Takip Edin
Örnek.PNG

Görev Zamanlayıcı Kitaplığı>Microsoft>Windows Defender
4 Tane Windows Defender Görevi Bulunmaktadır Burdakilerin Hepsine Teker Teker özelliklere gelip
aşağı köşedeki En Yüksek Ayrıcalıkla Çalıştır Tikini Kaldırın.

Windows Defender bu gibi hizmetlerle ortalama 180-200 MB RAM tüketiyor. Onun yerine Kaspersky Free kurun. Hem arkaplanda en fazla 100 MB RAM yiyor hem de daha güvenli oluyorsunuz. :)

Muhtemelen Konunun Sahibi Artık aramızda değil görürse yardım etmiş oluruz.
Bu arada bilgisayarınızda 2GB ram varsa kaspersky kurmayın çok ram tüketiyor. Arkaplanda açıkken windows defenderden daha fazla ram tüketebilir isterseniz deneyin her 30 günde bir silip yüklemeniz gerekir.

Yeni mesajlar kısmında görünce konu açılma tarihine hiç dikkat etmemiştim. Neyse, en azından başka kullanıcılar arama yaparken karşılarına çıkar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı