Windows 10 arama kutusu çalışmıyor

Kubilay Koksal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 3-4 haftadır arama kutusu çalışmıyor. Arama kutusuna tıklıyorum, açılıyor sonra donup kendi kendine kapanıyor. Bunun çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba !
Aynı sorunu yaklaşık 2 ay önce bende yaşadım. Çok basit bir çözümü var. Bilgisayarınızda ctfmon.exe adlı uygulamayı bulmak. Bulduktan sonra bu uygulamayı bilgisayar her başladığında çalıştıracak şekilde ayarlamak. Çünkü uygulamayı çalıştırdığınız zaman arama çubuğu çalışıyor. Fakat her seferinde açmak zorunda kalıyorsunuz. Bunun yerine dediğim uygulamayı bulun ve başlangıçta başlatacak şekilde ayarlayın. Sorunuz çözülecektir diye umuyorum.

Windows 10 sürümü belirtin. Ek olarak "Windows Search" servisinin başlangıçta çalıştığından emin olun.
Bunu çalıştırı açarak (Win tüşü + R) "services.msc" olarak aratıp bakabilirsiniz.
Screenshot_5.png

Öncelikle merhaba!
Aynı sorunu yaklaşık 2 ay önce bende yaşadım. Çok basit bir çözümü var. Bilgisayarınızda ctfmon.exe adlı uygulamayı bulmak. Bulduktan sonra bu uygulamayı bilgisayar her başladığında çalıştıracak şekilde ayarlamak. Çünkü uygulamayı çalıştırdığınız zaman arama çubuğu çalışıyor. Fakat her seferinde açmak zorunda kalıyorsunuz. Bunun yerine dediğim uygulamayı bulun ve başlangıçta başlatacak şekilde ayarlayın. Sorunuz çözülecektir diye umuyorum.

O çözümü de denedim fakat olmadı.

Windows 10 sürümü belirtin. Ek olarak "Windows Search" servisinin başlangıçta çalıştığından emin olun.
Bunu çalıştırı açarak (Win tüşü + r) "services.msc" olarak aratıp bakabilirsiniz.
Eki Görüntüle 585946

Evet çalışıyor.

İnternette gördüğüm bir çözümde PowerShell'e komut yazın diyordu bende yazdım fakat hep böyle kırmızı yazılar var bu kötü bir şey mi ?

1591622353182.png

Yeni konular

Geri
Yukarı