Windows 10 Asus M5A97 R2.0 Chipset Sürücüsü

EmirAkdemir

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhabalar. Geçenlerde Sandisk 120GB SSD aldım. Hazır SSD almışken Windows 10'a güncelleyeyim dedim sistemi. Sistemi güncelledim şu an sorun yok fakat bundan önce HDD kullanmama rağmen arada pek bir hız farkı göremedim. Sebebini araştırırken Windows'un bir sürücüyü kurmadığını farkettim. "Microsoft Depolama Alanları Denetleyicisi" adıyla geçiyor. Asus'un sitesinde Windows 7 için mevcut olan bu sürücü Windows 10'u seçtiğimde mevcut görünmüyor. Windows 7'nin sürücüsü de kurulmuyor haliyle. AMD'nin sitesine de baktım fakat indirdiğim birkaç sürücü de bu chipset sürücüsünü görmedi ve kurulmadı. İnternette araştırdığımda bulduğum sürücüler yine yüklenmedi.

Donanım Kimliğiyle size sorayım dedim ama o da yok. Root/Spaceport yazıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

1534443914528.png

Cihaz AMD SATA Controller denilen aygıta bağlı. Onun da sürücüsü yüklü. Anakartınız için güncel sürücü de burada:

970 Drivers & Support | AMD
İlgin için teşekkürler Recep Abi. Sürücüyü indirdim, neyi yükleyeceğini görmek amacıyla özel kurulumu seçtim ama eksik olan sürücüyü görmedi ve yüklenmedi. Sürücü aygıt yöneticisinde hala aynı şekilde gözüküyor.

Bir de bir şey sormak istiyorum. Cihaz AMD Sata Controller'a bağlı dediniz. Benim şu anda kurmaya çalıştığım sürücü bilgisayarın performansını etkiler mi, etkilemez mi? Çünkü etkilemez ise hakikaten SSD'nin farkını göremedim demektir. Bunun için de CrystalDiskMark ile benchmark yapıp ayrı bir konu açacağım değerlerin normal olup olmadığına dair. Sandisk'in bu SSD'lerinde hız problemleri olduğunu duymuştum, sanırım bana da denk geldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı