Windows 10 ayarlardan sıfırlama nasıl olur?

emirkaann22

Picopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere Windows 10 kendini sıfırlayabiliyor. Benim merak ettiğim Windows'u yeniden kendi kendine yüklüyor mu benim bir şey yapmama gerek var mı?

Pc mi gereksiz dosyalardan arındırmak istiyorum
g
Ekran görüntüsü 2020-09-25 122048.png

Son düzenleme:
Temiz format daha iyidir yani bir USB ye Windows atıp Windowsu baştan kurun o sırada SSD'yi biçimlendirin ve Windowsu kurun ayarlardan sıfırlarsanız sorun çıkabilir düzgün çalışmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bildiğiniz üzere Windows 10 kendini sıfırlayabiliyor. Benim merak ettiğim Windows'u yeniden kendi kendine yüklüyor mu benim bir şey yapmama gerek var mı?

PC mi gereksiz dosyalardan arındırmak istiyorum.
GEki Görüntüle 680483

Yaptığınız bu işlem bilgisayarınızı sıfırlar fakat pek sağlıklı bir yöntem olduğunu söyleyemem @PanzerTR hocamızın söylediği gibi USB'den temiz format her zaman daha iyidir.

Temiz format daha iyidir yani bir USB ye Windows atıp Windowsu baştan kurun o sırada SSD'yi biçimlendirin ve Windowsu kurun ayarlardan sıfırlarsanız sorun çıkabilir düzgün çalışmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
formatlamak ile uğraşmak istemiyorum sıfırlamak sorun çıkarımıki senin dediğin gibi
tamamdır teşekkürler temiz bi format atim ben ozaman

Windows sıfırlamasında kendi kendine sistemi yüklüyor, hatta silmiyor. Senin indirdiğin her şeyi kaldırıyor bilgisayardan sadece sistem dosyalarını tutuyor.(bunu seçebiliyorsun da) Niyetin gereksiz dosyalardan kurtulmak ise bu sıfırlama iyidir, düzgün çalışır. Formata gerek yok, sürekli format atmak zaman kaybıdır, senede bir atın.

formatlamak ile uğraşmak istemiyorum sıfırlamak sorun çıkarımıki senin dediğin gibi
Sıfırlamada ben de sorun yaşadım. Bir deneyeyim demiştim ama sonda yine USB ile temiz format atmak zorunda kaldım. İlla olacak diye bir şey yok ama bu ihtimal ortalama üstünde diyelim. Temiz format atın, Technopat USB ile Windows kurma videosuna bakın, oradakilerin aynısını yapın. Fazladan tek yapmanız gereken şey SSD'yi biçimlendirmek.

Geri
Yukarı