Windows 10 başlangıç programlarını kapatmak

Bonarieta

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Öncelikle bunun nasıl yapıldığını biliyorum (görev yöneticisinden) fakat bazı uygulamalar orada yok. Mesela NVIDIA RTX Voice kullanıyorum ama görev yöneticisindeki başlangıç sekmesinde gözükmediği için devre dışı bırakamıyorum. Uygulamanın kendisinde de böyle bir ayar yok. Bu başlangıç programlarının hepsini görebileceğim bir yer var mı? MSConfig de görev yöneticisine yönlendiriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Öncelikle bunun nasıl yapıldığını biliyorum (görev yöneticisinden) fakat bazı uygulamalar orada yok. Mesela NVIDIA RTX Voice kullanıyorum ama görev yöneticisindeki başlangıç sekmesinde gözükmediği için devre dışı bırakamıyorum. Uygulamanın kendisinde de böyle bir ayar yok. Bu başlangıç programlarının hepsini görebileceğim bir yer var mı? MSConfig de görev yöneticisine yönlendiriyor.
Ccleaner>Tools>başlangıç uygulamaları.
Ordan enabled edebilirsin, ettikten sonra silersin.

Autoruns yazılımı ile detaylı bir şekilde bakabilirsin.

Merhabalar,
evet,bazı uygulamalar görev yöneticisinin başlangıç kısmında gözükmeyebilir,ilk önce WİN+R yap,sonra ordan msconfig yaz.Hizmetler yerine tıkla orda aradığın şeyleri bulup kapatabilirsin.

Geri
Yukarı