Windows 10 Başlangıçta Windows Defender Açılmıyor

harun6384

Decapat
Merhaba arkadaşlar,

Sabah bilgisayarı açtığımda Windows Defender'in başlamadığını gördüm. Neler oluyor diye araştırırken görev yöneticisinden başlangıçta açılan uygulamalara göz attım.
Windows Defender dahil birçok program listeden silinmiş ve başlangıçta açılmıyordu. Program/uygulamalar; Windows Defender, Nahimic (MSI'in orijinal programı), Realtek HD Audio yöneticisi, SCM (yine MSI'in programı). İlginç bir şekilde arama ya da ayarlar kısmından Windows güvenliği sayfasına girip tarama vs yapabiliyorum. Finallerime az kaldığı için format son seçeneğim olmalı. Yaşadığım sorun büyük bir sorun mu? Virüs mü format atıp temizlemeli miyim yoksa iki üç hafta daha bu şekilde kullanmalı mıyım?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    14,6 KB · Görüntüleme: 55
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    56,3 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Komut isteminden "sfc /scannow" komutunu deneyip sonuç atar mısınız?
Konuyu açmadan önce sfc /scannow yazdığım zaman "bir kaç sorun bulundu ve çözüldü" diye bir yazı çıkmıştı maalesef onun ekran görüntüsü elimde yok. Öneriniz üzerine yaptığım taramanın ekran görüntüsü ektedir.

Dosya Ekleri

• Adsız3.png
    Adsız3.png
    30 KB · Görüntüleme: 49
Konuyu açmadan önce sfc /scannow yazdığım zaman "bir kaç sorun bulundu ve çözüldü" diye bir yazı çıkmıştı maalesef onun ekran görüntüsü elimde yok. Öneriniz üzerine yaptığım taramanın ekran görüntüsü ektedir.
Bir sorun bulamamış. Yalnızca bildirimleri mi görünmüyor? Nahimic açılıyor mu başlat menüsünden? Başlangıç sonrasında bir müzik açıp test eder misiniz sesi, ona göre Nahimic'in başlayıp başlamadığını anlarsınız.

Tarama tamamlandıktan sonra sonuçları paylaşmayı unutmayın.
Buyrun Hocam.
Bir sorun bulamamış. Yalnızca bildirimleri mi görünmüyor? Nahimic açılıyor mu başlat menüsünden? Başlangıç sonrasında bir müzik açıp test eder misiniz sesi, ona göre Nahimic'in başlayıp başlamadığını anlarsınız.
Başlat menüsünden Nahimici açabiliyorum ve normal çalışıyor ancak başlangıçta açmıyor veya başlangıçta açılıp açılmamasını kontrol edemiyorum.
Sonuç olarak 2 3 hafta daha format atmadan kullanmamı önerir misiniz ?

Dosya Ekleri

• Adsız4.png
    Adsız4.png
    124,6 KB · Görüntüleme: 42

Yeni konular

Geri
Yukarı