Windows 10 Bedava Süresiz Retail Key Almak

BrainHacker

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Königswinter
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Talebe
Evet! Windows 10 bedava. 30TL'ye key almayın bir yerlerden.

Windows 10'un Redstone 2 sürümü (1703) kurulum sırasında sizlere keyiniz var mı diye sormakta.
''Daha sonra'' gibi bir seçenek var, key girmeden devam etmek için. Key girme satırının hemen altında. Ona tıkladığınız taktirde size bedava retail ve süresiz bir key veriyor. Üstelik kurulumda verilen bedava keyi ProduKey gibi bir araç ile bulup daha sonraki Windows kurulumlarında veya başka bir bilgisayarda kullanabiliyorsunuz. (Retail keyler farklı bilgisayarlara taşınabilir, OEM keyler BİOS'a gömülür ve taşınamaz.) Tabii ki size verilen bu keyin bir kullanım sınırı var. Sadece 1001 (Bin bir) tane bilgisayarda kullanabiliyorsunuz! (Muhtemelen 1002 yada 1003'tür. Ben kullanım sınırına baktığımda zaten 2. Kurulumu yapmıştım.)

Nereden öğrendin diyecek olursanız, test ettim. 2 defa format attım. İlkinde keyi girmeden devam ettim, kurulum tamamlanınca keyi ProduKey aracılığı ile aldım. Sonra diske low level format atıp yeniden kurulum yaptım. Key sorduğunda bir önceki kurulumda bana verilen dijital lisans keyini kullandım ve kabul edildi.

CMD'ye şunu yazarak sınırsız olan key süresini öğrenebilirsiniz:
Kod:
slmgr.vbs -xpr
Şu komut da size keyiniz hakkında genel bilgi verir:
Kod:
slmgr.vbs -dlv
Kaç kez daha kullanabileceğinizi falan yani.

Aklıma ne geldi dersiniz? Rufus ile flash belleğe boot edilebilir Windows kurup key almak ve daha sonra bunları 30TL'ye satmak. Hııı dedim, iyi fikir ama bana bedava verilen şeyi bilmeyen bir başkasını aşağılık bir şekilde kandırıp niye satayım? Kandırarak kazandığım para bana vicdan azabı çektirir dedim. Sonra al dedim git dedim bu bilgiyi paylaşayım dedim. Sonra geldim buraya yazdım.

Hadi güle güle kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
325.jpg

OEM key almıştım zamanında, sanıyorum anakartın ömrü ile eşit orantıda. :)

Ben son kurduğum zaman da bu şekilde kurmuştum. Key istediği ekranda "Daha sonra" işaretleyip devam etmiştim. ProduKey ile baktığımda ise bana herhangi bir Key vermemişti? Tam olarak nerse yanlış yaptım acaba? @BrainHacker

Vallahi az önce gaza gelip format attım Technopat ın verdiği linkteki iso dosyasıyla. Bana Key de verdi ama girdiğim key i kabul etmiyor anlamadım :(

@candas19 arkadaş deneme amaçlı LOW format attığını belirtmiş. Eve gidince denemek istiyorum ama kurulu düzeni de bozmak istemiyorum. Durumu bir anlayalım iyice, sonra denerim.

Ben son kurduğum zaman da bu şekilde kurmuştum. Key istediği ekranda "Daha sonra" işaretleyip devam etmiştim. ProduKey ile baktığımda ise bana herhangi bir Key vermemişti? Tam olarak nerse yanlış yaptım acaba? @BrainHacker
Kurduğunuz sürüm farklı olabilir belki.

Vallahi az önce gaza gelip format attım Technopat ın verdiği linkteki iso dosyasıyla. Bana Key de verdi ama girdiğim key i kabul etmiyor anlamadım :(
Kabul etmiyor derken kurulum ekranında mı keyi giriyorsunuz da kabul etmiyor yoksa Windows ekranında girince mi etmiyor?

Aynen hocam ama low level format atmadım ben normal attım tek fark o
Low level format atmanıza gerek yok. Ben sadece yaptığım deneme sağlam olsun diye yaptım. Normal format atmak iş görür.

@candas19 arkadaş deneme amaçlı LOW format attığını belirtmiş. Eve gidince denemek istiyorum ama kurulu düzeni de bozmak istemiyorum. Durumu bir anlayalım iyice, sonra denerim.
Denemeden önce kendi keyinizi not edin kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı