Rehber Windows 10 Bilgisayar Kapatma

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,4 KB · Görüntüleme: 56
Son zamanlarda bir kaç tane güzel rehber gördüm. Bunlara bir tane de ben eklemek istedim. Umarım bu rehber işinize yarar.

Windows işletim sistemine sahip olan bir bilgisayar nasıl kapatılır?

Bir bilgisayarı kapatmak aslında oldukça basit. Tek gereken biraz efor. Lütfen gösterdiklerimi dikkatlice yapınız. Ek olarak bu rehber 3 farklı parçaya ayrılacaktır.

1- Mouse tutma.

İlk önce mouse'u tutmamız lazım. İlk önce elimizi kaldırıyoruz ve elimizi mouse'un üstüne koyuyoruz. Ardından ise elimizi hareket ettirdiğimizde, elimizi üstüne koyduğumuz mouse'da hareket etmiş olacak. Eğer monitöre bakarsanız bir imleç göreceksiniz. İşte o imleç elimiz mouse üzerinde iken her elimizi hareket ettirdiğimizde hareket ediyor. Ek olarak mouse'u tutmayı başaramayan arkadaşlar için görsel ekleyeceğim.

2- Windows tuşuna tıklamak.

İlk aşamada nasıl mouse kullanılacağını öğrendik. Şimdiki aşamada ise sol alt köşede olan pencereye benzer ikona tıklayacağız. Yavaşça mouse'u sol aşağıya çekiyoruz ve imlecimiz o pencere ikonu üstüne geldiğinde duruyoruz. Ve tıklıyoruz. Ek olarak anlamayan arkadaşlar için tekrar bir görsel daha paylaşacağım.

3- Aç/Kapa sekmesine gelmek ve bilgisayarı kapat tuşuna tıklamak.

Evet. Geldik son aşamaya. Artık verdiğimiz uzun uğraşlar sonucunda istediğimizi alacağımız yere geldik. Açılan pencereden Microsoft'un Technopat'dan çaldığı logoya tıklıyoruz. Ve karşımıza bilgisayarı kapat diye bir ibare çıkıyor. Oraya bastığımızda ise bilgisayarımız kapanacaktır.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle beraber bilgisayarı kapatmayı öğrendik. Klavye kombinasyonları ile bilgisayarı kapatmak için daha farklı yollar var fakat onlar biraz extreme seviye. O yüzden ben en basit olanını anlattım.

Konumu ilgiyle okuduğunuz için teşekkürler efendim. Umarım rehber işinize yaramıştır. :)
Linux için de geçerli mi?

Son zamanlarda birkaç tane güzel rehber gördüm. Bunlara bir tane de ben eklemek istedim. Umarım bu rehber işinize yarar.

Windows işletim sistemine sahip olan bir bilgisayar nasıl kapatılır?

Bir bilgisayarı kapatmak aslında oldukça basit. Tek gereken biraz efor. Lütfen gösterdiklerimi dikkatlice yapınız. Ek olarak bu rehber 3 farklı parçaya ayrılacaktır.

1- mouse tutma.

İlk önce fareyi tutmamız lazım. İlk önce elimizi kaldırıyoruz ve elimizi farenin üstüne koyuyoruz. Ardından ise elimizi hareket ettirdiğimizde, elimizi üstüne koyduğumuz Mouse'da hareket etmiş olacak. Eğer monitöre bakarsanız bir imleç göreceksiniz. İşte o imleç elimiz mouse üzerinde iken her elimizi hareket ettirdiğimizde hareket ediyor. Ek olarak fareyi tutmayı başaramayan arkadaşlar için görsel ekleyeceğim.

2- Windows tuşuna tıklamak.

İlk aşamada nasıl mouse kullanılacağını öğrendik. Şimdiki aşamada ise sol alt köşede olan pencereye benzer ikona tıklayacağız. Yavaşça fareyi sol aşağıya çekiyoruz ve imlecimiz o pencere ikonu üstüne geldiğinde duruyoruz. Ve tıklıyoruz. Ek olarak anlamayan arkadaşlar için tekrar bir görsel daha paylaşacağım.

3- Aç/Kapa sekmesine gelmek ve bilgisayarı kapat tuşuna tıklamak.

Evet. Geldik son aşamaya. Artık verdiğimiz uzun uğraşlar sonucunda istediğimizi alacağımız yere geldik. Açılan pencereden Microsoft'un Technopat'dan çaldığı logoya tıklıyoruz. Ve karşımıza bilgisayarı kapat diye bir ibare çıkıyor. Oraya bastığımızda ise bilgisayarımız kapanacaktır.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle beraber bilgisayarı kapatmayı öğrendik. Klavye kombinasyonları ile bilgisayarı kapatmak için daha farklı yollar var fakat onlar biraz Extreme seviye. O yüzden ben en basit olanını anlattım.

Konumu ilgiyle okuduğunuz için teşekkürler efendim. Umarım rehber işinize yaramıştır. :)

PC aldım alalı açık kapatsam sorun olur mu(!)

Geri
Yukarı