Windows 10 "Bir Sorunla Karşılaştı" Sorunu

Phoenix055

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
- Ryzen 5 5600
- Sapphire RX 6600
- Asus Prime B550M-K
- Corsair Vengeance 2x8 3200 Mhz
- Kioxia Exceira 1TB- NZXT C650 650W 80+ Gold
- MSI Mag Force M100R
Arkadaşlar dün bilgisayarımı açtım içeri gittim geldiğimde hata vermiş olarak duruyordu. Ve daha sonra açılmadı 2-3 kere daha denedikten sonra W10 kurtarma yeri geldi oradan sıfırla yaptım. %40'lara geldiğinde aynı hatayı yine verdi. Ve o andan sonra W7, W8.1 kuramadım. Zar zor W8.1 kurdum ve sonrasında aynı BIOS sürümünü tekrar yükledim(Son versiyonu). Şu an için bir sıkıntı yok ama W10'a geçmek istiyorum, aynıları olmasından korkuyorum çünkü bilgisayarımı açmak için SSD'ye secure erase yaptım dosyalarımı zar zor toparladım. Ne yapmalıyım? Bu arada bilgisayara nasıl hata geldiğini de video olarak atacağım buraya, dolmasını bekliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buraya da videoyu koyuyorum. Anlamadığım olay 23 ekime kadar ceza verip nasıl bir sorunun çözülmesini amaçlıyorsunuz. Yazıda hata varsa altını çizin herkes görsün ve tekrarlamamaya çalışsın. Siz arkadaşın problemi ne diye bakacağınıza ceza verelim de konu böyle kalsın diye amaçlayıp işinizi yapıyorsunuz herhalde.

Bu şekilde kapanma 1-2 gün önce de Chrome' dan dizi izlerken de 2 kez oldu ama kulak vermedim ve anlayamadım neyin sebep olduğunu ve devam ettim en son böyle kaldı. Şuan 8.1 kullanıyorum ve sorum şu Windows 10 a yükseltme değilde sıfırdan kurulum yapsam Windows etkinleştirme otomatik olarak yapılır mı ?

Sorun şu ki dostum Windows 8.1 var ve Windows 10'a tekrardan yükseltme mi yapmam gerekiyor. Çünkü bir keyim yok. Nvidia nın en son çıkan sürücüsünü kurmuştum yeni çıkan keşke kurmasaydım.

Siz Windows 10 kurmuşsunuz ve sistem etkinleşmiş diye tahmin ediyorum. O zaman sizin herhangi bir ürün anahtarı ile işiniz kalmıyor. USB'den Windows 10 sürümünüzü temiz kurulum yaparken ürün anahtarı sorduğunda bu adıma atla seçeneğini seçin ve kurulumu yapın. Ama doğru Windows kurduğunuzdan emin olun. Windows 10 Home sisteme Windows 10 Pro kurarsanız etkinleşmez. Windows 10 Medya Oluşturma Aracı ile USB kurulum medyası oluşturabilirsiniz.

Windows 10 pro var idi. Şuan 8.1 Öğrenci sürümü var. Sıfırdan temiz format atınca bilgisayarı tanıyıp etkinleştirmeyi kendi yapmaz ise ne yapacağım ?

Windows 8, 8.1 Pro ve ya Windows 7 Pro ve ya Windows 7 Ultimate'den yükseltme yaparak mı geçtiniz? Eğer öyleyse Windows 10 Pro temiz kurulum yapın dediğim yöntemle. Ama Windows 8.1 Industry Pro ile Windows 10 Pro geçtiyseniz lisanslı bir Windows sahibi zaten değilsiniz demektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı