Windows 10 Bir Yere Tıklayınca Donuyor

holdemora

Hectopat
Merhabalar,
Sistem Özellikleri: 550 Watt PSU, Ryzen 5 1600 AF İşlemci, 8 GB RAM, NVIDIA GT 1030, 500 GB Toshiba HDD ve 240 GB Gigabyte SSD
Dual Boot sistem kullanıyorum. HDD'de Windows 7 işletim sistemi, yeni aldığım SSD'de ise Windows 10 işletim sistemi bulunmakta. Masaüstünde bir yere tıkladığımda veya bir uygulamada bir yere Click yaptığımda takılmalar yaşanıyor. Takılma yaşadığım anları Olay Görüntüleyicisinde kontrol ettiğimde, o sırada disk ve storachi uyarılarının ortaya çıktığını görmüş oluyorum. Oyun esnasında da bazen MEMORY_MANAGEMENT kodlu mavi ekran hatası çıkıyor.
Olay görüntüleyicisi görüntüleri,

1642942705045.png

1642942778538.png

HD Tune görüntüleri,

1642944189072.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Sistem Özellikleri: 550 Watt PSU, Ryzen 5 1600 AF İşlemci, 8 GB RAM, NVIDIA GT 1030, 500 GB Toshiba HDD ve 240 GB Gigabyte SSD
Dual Boot sistem kullanıyorum. HDD'de Windows 7 işletim sistemi, yeni aldığım SSD'de ise Windows 10 işletim sistemi bulunmakta. Masaüstünde bir yere tıkladığımda veya bir uygulamada bir yere Click yaptığımda takılmalar yaşanıyor. Takılma yaşadığım anları Olay Görüntüleyicisinde kontrol ettiğimde, o sırada disk ve storachi uyarılarının ortaya çıktığını görmüş oluyorum. Oyun esnasında da bazen MEMORY_MANAGEMENT kodlu mavi ekran hatası çıkıyor.
Olay görüntüleyicisi görüntüleri,

Eki Görüntüle 1279326

Eki Görüntüle 1279327

HD Tune görüntüleri,

Eki Görüntüle 1279356
Gigabyte SSD'nin hangi modelini kullanmaktasın ? Kronik sorunlu SSD ise sorun yaşatabilir. Windows 10'da ADATA SU630 kullandığımda Mavi Ekrana düşüyor hatta BIOS'umu bile silmişti çöp ssd

Minidump dosyalarınızı paylaşır mısınız?

@DenBay Tech, SSD'niz BIOS'unuzu silemez. SSD'de sizin dosyalarınız depolanır. BIOS ise CMOS'da.

SSD Modeli : GP-GSTFS31240GNTD
Minidump dosyası : dump.rar
DRAM barındırmadığı için okuma yazma hızları dengesiz olabiliyor. Fena değil ama önermem. ADATA SU630 SSD'sini Asus N53JL laptopumda kullanıyordum i5 460M ve GT 425M ile render alıyordum 8 GB RAM i ile ama Windows 10'u kurduk fakat bir süre sonra gerçek ve sıfır Windows bile mavi ekran almaya başladı. SSD üzerindeyken format atayım dedim ve UEFI olarak yeniden format attım. Mavi ekran kurulum esnasında belirdi ve o andan sonra tamire kadar laptop bir daha hiç çalışmadı. Masaüstünde de aynı şey olabilir onun için SSD'lere iyi bak. Başka disk takıp tekrar dene olmadı RAM'leri değiştir. Artık DRAM'siz SSD devri bitti.

Geri
Yukarı