Windows 10 Boğuk Ses Sorunu

53949

Kilopat
Arkadaşlar merhaba. Windows 10'a geçiş yaptım, ses gelmesinde bir problem yoktu. Fakat Windows Media Player veya YouTube'dan müzik dinlerken müziğin sesi sanki ekolayzer ayarı değiştirilmiş gibi geliyor, boğuk ve sanki 'kanalizasyon borusu' şeklinde geliyor. Ayrıca RaidCall'a girdiğimde ses sorunu acayip bir şekilde düzeliyor, Youtube veya Windows Media Player'de de düzeliyor. Windows 8.1'de herhangi bir sorunum yoktu. Bunun herhangi bir çözümü ya da çözebilecek bir program varsa yardım edebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum öyle bir program görmedim ben bilgisayarda, markası Lenovo.

Bende Lenovo kullanıyorum(Z510). Arama kısmına gelip Dolby yaz. Realtek ile birlikte kurulan bir program. Sol üstteki kapama butonuna basmalısın.

kgnGlW.png

Bende Lenovo kullanıyorum(Z510). Arama kısmına gelip Dolby yaz. Realtek ile birlikte kurulan bir program. Sol üstteki kapama butonuna basmalısın.

Ne aramada çıkıyor ne de denetim masasında.

Güzel çalıştığını bildiğiniz en son Windows 8.1 sürücüsünü kurun.

Eski sürücüleri nereden bulabilirim?

Arkadaşlar sağ alttaki ses düzeyine sağ tıklayıp ses efekti dedikten sonra 'kayıttan yürütme aygıtları'na tıkladım ve oradan hoparlör ile kulaklığa sağ tıklayarak ikisinden de 'özellikler'e tıkladım. Ardından 'geliştirmeler sekmesinden tüm ses efektlerini engelledim. Açık playerleri kapatıp tekrar açtıktan sonra ses sorunu düzeldi fakat biraz ses seviyesi düştü. Sonuç olarak yeterli bir çözüm oldu. Teşekkürler.

Ne aramada çıkıyor ne de denetim masasında.

Eski sürücüleri nereden bulabilirim?

Arkadaşlar sağ alttaki ses düzeyine sağ tıklayıp ses efekti dedikten sonra 'kayıttan yürütme aygıtları'na tıkladım ve oradan hoparlör ile kulaklığa sağ tıklayarak ikisinden de 'özellikler'e tıkladım. Ardından 'geliştirmeler sekmesinden tüm ses efektlerini engelledim. Açık playerleri kapatıp tekrar açtıktan sonra ses sorunu düzeldi fakat biraz ses seviyesi düştü. Sonuç olarak yeterli bir çözüm oldu. Teşekkürler.

Lenovo'nun sitesinden sana uygun olan Realtek driver'ını kurunca gelecek.
Neyse çözmüşsün sorunu.

kgnGlW.png
kanka Allah razı olsun sonunda ya bunun için format dahi atmıştım :D

Arkadaşlar merhaba. Windows 10'a geçiş yaptım, ses gelmesinde bir problem yoktu. Fakat Windows Media Player veya YouTube'dan müzik dinlerken müziğin sesi sanki ekolayzer ayarı değiştirilmiş gibi geliyor, boğuk ve sanki 'kanalizasyon borusu' şeklinde geliyor. Ayrıca RaidCall'a girdiğimde ses sorunu acayip bir şekilde düzeliyor, Youtube veya Windows Media Player'de de düzeliyor. Windows 8.1'de herhangi bir sorunum yoktu. Bunun herhangi bir çözümü ya da çözebilecek bir program varsa yardım edebilirseniz sevinirim.
Dostum selamlar, sorunu dün yeni topladığım pc'de yaşadım ve araştırırken aynı sorunu yaşadığını gördüm. Sorunu çözdüm. Bilgisyarına uyumlu "Realtek Audio Control" uygulamasını yükleyip hoparlör ayaralarından ses aralığını "0" olarak ayarlarsan sorunun çözülecektir. Gıgabyte B450M S2H anakartıma uygun olanı Microsoft Store' dan yükledim. Eğere bulamazsan tarayıcıdan anakartına uyumlu olanı aratıp indirebilirsin.
Dostum öyle bir program görmedim ben bilgisayarda, markası Lenovo.

Yeni konular

Geri
Yukarı