Windows 10 Bootta Tire Yanıp Sönüyor

Rebellion_47

Picopat
Linux Mint Xfce kullanıcısıyım ve UEFI sisteme sahibim. WoeUSB kullanarak Windows 10 ISO dosyasını USB'ye NTFS formatında yazdırdım. Boot sırasında USB Hard Drive'ı birinci sıraya alıp BIOS'tan işlemleri kaydederek çıkış yapıyorum ve bilgisayar Boot işlemine başlıyor. Sorun ise şu, Boot işlemi başlıyor ve Windows logosu 1 saniyeden daha kısa bir süre görünüp sonrasında yerini üste tire yanıp sönen siyah ekrana bırakıyor. Uzun süredir bu konuyla ilgileniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Davas

Kilopat
Makaleler
16
Yer
İstanbul
Rufus ile yazdırmayı deneyin. GPT ve NTFS olarak.

İbrahim Zdemir

Terapat
Makaleler
96
Yer
İstanbul
Windows yanlış kurulmuş ya da EFI zarar görmüş olabilir.

Davas

Kilopat
Makaleler
16
Yer
İstanbul
KS
Rebellion_47

Rebellion_47

Picopat
Windows yanlış kurulmuş ya da EFI zarar görmüş olabilir.
Oluşturduğum USB üzerinde EFİ için ayrılan bölümün türü FAT 16, ve içerikte FAT(12 bit) olarak ayarlanmış. Sorun bunlardan kaynaklı olabilir mi?
Linux'un kendi yazma uygulamasını kullanın. Linux içinde zaten bir yazma programı olması gerekiyor.
Onu fazla fazla denedim zaten. Onunla yazdırınca sadece siyah ekranda kalıyor, başka hiçbir şey yok.

Davas

Kilopat
Makaleler
16
Yer
İstanbul
Oluşturduğum USB üzerinde EFİ için ayrılan bölümün türü FAT 16, ve içerikte FAT(12 bit) olarak ayarlanmış. Sorun bunlardan kaynaklı olabilir mi?
Evet, olabilir. Benim attığım linki bir deneyin.

Yer
Full Bridge Rectifier
Eskiden Windows logosu geliyor muydu? Eğer gelmiyorsa ISO dosyasını MBR olarak yazdırmışsınız demektir. Bu durumda tekrar GPT olarak yazdırıp format atmalısınız.

KS
Rebellion_47

Rebellion_47

Picopat
Birde İnternet'te bu şeyi araştırırken bir kişinin BIOS'dan USB Legacy Support ayarını kapattığı zaman olduğunu yazmış ama ben bu ayarı kapattığımda sistem USB'yi es geçip direk Linux'u başlatıyor. Bunu da belirtmiş olayım.

Baş-ül Adam

Centipat
Yer
Black Mesa
Balana Etcher kullanabilirsiniz. Daha kolay bir yazılım.

Yukarı