Windows 10 Boot'u sildim

Mirzy

Decapat
Daha fazla  
Ben bugün Dual Boot ile Linux Mint kurdum easybcd araciligiyla. Fakat yanlislikla Windows 10 Boot'u menuden sildigimden Windows 10 dosyalarimin hepsi olmasina rağmen Windows 10'a giremiyorum Linux Mint de kaldim easybcd linuxa inmiyor. Bu yuzden Linux Mint'de kaldim ve Windows 10 yarin sabah bana lazim. Bu Boot'u USB'siz nasıl kurabilirim?

Dosya Ekleri

• 20210618_011829.jpg
    20210618_011829.jpg
    31,2 KB · Görüntüleme: 88
Linux üzerinden terminali açın ve şu komutları girin:
Kod:
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo apt update
sudo apt install -y boot-repair
sudo boot-repair
Açılan pencerenin sol alt kısımdaki "Gelişmiş Seçenekler"e tıklayın ve "MBR'ı Geri Yükle" seçeneğini işaretleyip "Uygula" butonuna tıklayın.

Boot-Repair_02.png

Kod:
sudo apt update.
sudo boot-repair
Açılan pencerenin sol alt kısımdaki gelişmiş seçeneklere tıklayın ve "MBR'ı geri yükle" seçeneğini işaretleyip "uygula" butonuna tıklayın.

Linux kurulu degil demin sildim simsihay ekranda kalmisti Linux'u kullanabiliyorum ama bu terminal için once install yapmam lazim sabah yapacağım artik delirmek uzereyim yemin ediyorum 3 gundur bu Dual Boot mezvuauyla ugrasiyorum.
Kod:
sudo apt update.
sudo boot-repair
Açılan pencerenin sol alt kısımdaki "gelişmiş seçenekler"e tıklayın ve "MBR'ı geri yükle" seçeneğini işaretleyip "uygula" butonuna tıklayın.

Eki Görüntüle 1072926

şu an HDD uzerinden Windows'un yuklu oldugu klasöre girebiliyorum burada bir şey yapamaz miyim?
Merhaba, Linux Mint şu anda açıksa bir yöntem önereceğim.
Linux terminale sudo Update-grub yazın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Kod:
sudo apt update.
sudo boot-repair
Açılan pencerenin sol alt kısımdaki "gelişmiş seçenekler"e tıklayın ve "MBR'ı geri yükle" seçeneğini işaretleyip "uygula" butonuna tıklayın.

Eki Görüntüle 1072926

şu an HDD uzerinden Windows'un yuklu oldugu klasöre girebiliyorum burada bir şey yapamaz miyim?
Merhaba, Linux Mint şu anda açıksa bir yöntem önereceğim.
Linux terminale sudo Update-grub yazın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Linux Live USB ile Boot edip bu işlemi yapabilirsiniz.

Linux Live USB üzerinden yaptığınız için Update grub çalışmayacaktır, ama Boot repair programı kurulabilir.

Ben USB'siz yaptim easybcd aracili ile. Yanlislikla Windows 10 Boot'u sildim bunu yuklemeye calisiyorum bir yontem daha deneyeceğim bu Linux'u kurup Wine indirip easybcd ile Windows 10 Boot taraticam o hemen buluyor zaten inşallah olur. Eger ekran karti guncelemesini yapmasaydim hiçbir sorun olmicakti.

Linux'u kurmanız için öncelikle bir disk bölümüne ihtiyacınız var. Eğer Windows'un üzerine kurarsanız sistemi kaybedersiniz.
Wine sadece gerçek olmayan bir Windows sistemi oluşturuyor bu yüzden boot'u görmesi bence mümkün değil.
Şuanda elinizde usb yok ve easy ile sadece iso dosyasını gösterip, kurulumu yapmadınız mı?

Linux'u kurmanız için öncelikle bir disk bölümüne ihtiyacınız var. Eğer Windows'un üzerine kurarsanız sistemi kaybedersiniz.
Wine sadece gerçek olmayan bir Windows sistemi oluşturuyor bu yüzden Boot'u görmesi bence mümkün değil.
Şu anda elinizde USB yok ve easy ile sadece ISO dosyasını gösterip, kurulumu yapmadınız mı?

50 GB acmistim.
Artik sadece böyle hata veriyor.

Dosya Ekleri

• 20210618_082152.jpg
    20210618_082152.jpg
    63,9 KB · Görüntüleme: 71

Geri
Yukarı