Windows 10 Çökme Sorunu?

Ender96

Hectopat
Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim bu sorunun donanım bazlı değil yazılım bazlı olduğunu düşünüyorum Windows 7 kullanırken bir kere bile böyle bir şey yaşamadım. Sorunum şu Windows 10 belirli aralıklarla kendini kapatıp açıyor (bilgisayar boşta iken dahi olabiliyor) ve aşağıda gördüğünüz siyah ekran geliyor. Güç tuşuna basıp bilgisayarı tekrar açtığımda ise bu hata gidiyor ve Windows 10 normal bir şekilde açılıyor. Çökerken Windows 10 bazen mavi ekran veriyor bazen ise vermiyor. Mavi ekranda hiç bir hata kodu yazmıyor. Ne yapmalıyım sürücü uyumsuzluğu olabileceğini düşündüğümde "İobit" programı ile güncel sürücüleri yüklemiştim ama birazdan güncelleme varsa yapacağım. Yardım ederseniz çok sevinirim. Ayrıca Windows 10'um orjinal yükseltme yaptıktan sonra Windows'un verdiği araçla indirip temiz kurulum yaptım.

Dosya Ekleri

• IMG_20150903_012828.jpg
    IMG_20150903_012828.jpg
    192,5 KB · Görüntüleme: 1.020
Çift harddiskmi kullanıyorsunuz ? Size hangi sürücü ile boot edileceğini soruyor.
Biosa girip boot menüsünden sistem hangisinde yüklü ise onu seçip kaydedip çıkın.

Hayır çift harddisk kullanmıyorum çöktükten sonra kendiliğinden açılıyor ve bu hatayı veriyor güç düğmesinden kapayıp açınca ayar yapmama gerek kalmadan düzeliyor. Bios ve driver güncellemesi yaptım hata devam ederse ne yapacağım bilmiyorum.

Evet yetiyor uzun süre Windows 7 de aynı ayarlarla ve aynı sistemle vakit geçirdim. Bios'da HDD en üstte. Son zamanlarda değişen tek şey Windows. Donanım bazlı olduğunu düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı