Windows 10 çözünürlük 1366x768'den yukarı çıkmama

onur abat

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Ayarladan çözünürlük kısmına geldiğimde 1366x768'den fazla çözünürlük ayarlayamıyorum. Windows 7'de 1920x1080 kullanıyordum.
Ekran kartı ve Windows sürümüm güncel. Lütfen yardımcı olun.

Not: Monitörüm 1080p.
Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir sorunla daha önce karşılaşmamıştım ancak denemeni tavsiye edebileceğim bir iki yok var.
Öncelikle ekranın kasaya hangi bağlantı birimi ile bağlı? HDMI tavsiye ederim.
HDMI ise ekran kartı çıkışına mı bağladın, anakart çıkışına mı?
Ayrıca Aygıt yöneticisi altında ünlem işaretli bir aygıt bulunmakta mı?
Ekran kartın nvidia ise Nvidia Control Paneli aç. Orada Display sekmesi altında "Change Resolution" başlığına tıkla. Orada tanımlı 1920*1080p var ise seç ve tamama bas. Yok ise altta Customize seçeneği vardır. Oradan oluşturabilirsin.

AMD ekran kartım olmadığı için panel bilgisini veremiyorum. Ancak hemen hemen benzer bir çözümü AMD de sunmuştur. Paneli kurcalayarak ulaşabilirsin.

Böyle bir sorunla daha önce karşılaşmamıştım ancak denemeni tavsiye edebileceğim bir iki yok var.
Öncelikle ekranın kasaya hangi bağlantı birimi ile bağlı? HDMI tavsiye ederim.
HDMI ise ekran kartı çıkışına mı bağladın, anakart çıkışına mı?
Ayrıca Aygıt yöneticisi altında ünlem işaretli bir aygıt bulunmakta mı?
Ekran kartın nvidia ise Nvidia Control Paneli aç. Orada Display sekmesi altında "Change Resolution" başlığına tıkla. Orada tanımlı 1920*1080p var ise seç ve tamama bas. Yok ise altta Customize seçeneği vardır. Oradan oluşturabilirsin.

AMD ekran kartım olmadığı için panel bilgisini veremiyorum. Ancak hemen hemen benzer bir çözümü AMD de sunmuştur. Paneli kurcalayarak ulaşabilirsin.
Ekran kartına VGA ile bağlı sorunun amd catalyst control center ile olduğunu düşünüyorum ordan 1920x1080 yaptım ama ayarlardan çözünürlük kısmına geldiğimde 1920x1080 gözükmüyor en fazla 1366x768 var.
aygıt yöneticisinde ünlem işareti olan aygıt yok hepsi güncel .
Bios güncelledim ama yine değişen bir şey olmadı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı