Çözüldü Windows 10 çözünürlük sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

8TURK8

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstü çözünürlüğüm 1920X1080. oyun çözünürlüğüm ise 1024X768.
Oyundayken Alt+Tab yapıyorum ve açık olan Opera vb. tüm uygulamalar yarım ekrana küçülüyor.
Bunu nasıl çözerim?

Çözüm
Tarayıcıyı açtığınız zaman tam ekran olarak geliyor.
Yapmanız gereken tek şey işaretli olan yere tıklayıp ikinci resimdeki gibi olmasını sağlayın.
1.resim.

adım 1.png

2.resim.

adım 2.png

2.Resimdeki gibi olduğu zaman oyuna girin Alt+Tab yaptığınız zaman tam ekran olarak gelecektir.
Eğer olmaz ise oyunu açın Intel grafik yöneticisni açın ekran bölümüne gelin oradan oyun içi çözünürlüğünüzü seçin ve ölçeklendirmeyi uzatılmış yapın. Ve oyuna tekrar giriş yapın ve oyunu kapatın. Sonra önceki çözünürlüğünüze yani 1920X1080'e dönün. Hem oyundaki blackbar kalkacak ve büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir.
Eğer Intel grafik yöneticsi bilgisayarınızda bulunmuyor ise Microsoft Store arayıcığıyla indirebilirsiniz. Uygulama tam ismi: Intel grafikleri kontrol merkezi.
Opera gibi açık olan uygulamaları tam ekrandan çıkararak.

Ne demek istediğinizi anlamadım. Benim sorunum Alt+Tab yapınca arkada açık olan ne uygulama varsa(tam ekran ve yarım ekran da dahil) ekranın soluna gidiyor ve küçülüyor. Bir arkadaşım da oyunu düşük çözünürlükte oynuyor ama onda böyle bir sorun yok.
Ekran kartım AMD.

Tarayıcıyı açtığınız zaman tam ekran olarak geliyor.
Yapmanız gereken tek şey işaretli olan yere tıklayıp ikinci resimdeki gibi olmasını sağlayın.
1.resim.

adım 1.png

2.resim.

adım 2.png

2.Resimdeki gibi olduğu zaman oyuna girin Alt+Tab yaptığınız zaman tam ekran olarak gelecektir.
Eğer olmaz ise oyunu açın Intel grafik yöneticisni açın ekran bölümüne gelin oradan oyun içi çözünürlüğünüzü seçin ve ölçeklendirmeyi uzatılmış yapın. Ve oyuna tekrar giriş yapın ve oyunu kapatın. Sonra önceki çözünürlüğünüze yani 1920X1080'e dönün. Hem oyundaki blackbar kalkacak ve büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir.
Eğer Intel grafik yöneticsi bilgisayarınızda bulunmuyor ise Microsoft Store arayıcığıyla indirebilirsiniz. Uygulama tam ismi: Intel grafikleri kontrol merkezi.

Çözüm

Geri
Yukarı