Windows 10 çok yer kaplıyor

wellington1

Hectopat
Selamlar. Bilgisayarımda yer sıkıntısı olduğu için bu konuyu açıyorum. Bilgisayarda yalnızca Firefox yüklü, o da SD kartta bulunuyor. Sosyalde yapılan bir rehberi zaten uyguladım ama düzelmedi. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Windows 8 kurmayı düşünüyordum ama sadece Windows 10 lisansım bulunuyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,5 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Arama bölümünden "Sabit Disk Bölümleri Oluştur ve Biçimlendir" bölümünü açıp ekran görüntüsünü atar mısınız? 32GB hafızalı olmasını anlayamadım.

Bilgisayarın eskimi? Özellikleri ne? Kaç bit kullanmayı düşündün?

Edit: Bir bilgisayar için Yerel Diskte 28 GB olması çok az ek bir şeyler kullanıyor musun depolama vb için
Hometech dizüstü bilgisayar kullanıyorum hocam, sadece Discord ve video izlemek için. Bir nevi ikinci ekran niyetiyle kullanıyorum. Bilgisayar 64 bit. 3 GB RAM var. İçerisinde sadece Intel programı var, Firefox bile SD kartta.
32GB alana Windows 10 yetmiyor. En azından 8.1 SL kurun veya hafif bir Linux dağıtımına geçin.
Zaten Linux Mint kullanıyordum ama canlı ders ve bazı uyumsuzluklardan ötürü Windows 10'a tekrar geçiş yaptım. Windows 8.1'i Windows 10 lisansıyla kurabiliyorsam hemen kurarım.
Arama bölümünden "Sabit Disk Bölümleri Oluştur ve Biçimlendir" bölümünü açıp ekran görüntüsünü atar mısınız? 32GB hafızalı olmasını anlayamadım.
Bilgisayar o şekilde. SD kart girişi var bilgisayarda. Daha önceden yer oluyordu bilgisayarın ilk zamanlarında, sanıyorum 64 bit Windows'tan ötürü yer azaldı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    93,2 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:

Geri
Yukarı