Windows 10 desteği kesilince güvenlik açıkları olur mu?

Deva Bulmam

Decapat
Arkadaşlar biliyorsunuz 2025 yılında Windows 10 desteğini kesiyor Microsoft. Ama Microsoft desteği keser kesmez oyunlar falan da desteği keser mi? Ve ayrıca güvenlik açıkları oluşur mu sizce? Ben Windows 10 severim ve normalde bu işletim sisteminde kalmak isterim. Umarım Microsoft beni Windows 11'e geçmem için zorlamaz.

Arkadaşlar biliyorsunuz 2025 yılında Windows 10 desteğini kesiyor Microsoft. Ama Microsoft desteği keser kesmez oyunlar falan da desteği keser mi? Ve ayrıca güvenlik açıkları oluşur mu sizce? Ben Windows 10 severim ve normalde bu işletim sisteminde kalmak isterim. Umarım Microsoft beni Windows 11'e geçmem için zorlamaz.

Oyunlarda yavaş yavaş çekilmeye başlar ama kesinlikle epeyce güvenlik açığı olur.

Microsoft, Windows 10 için (Ana hatta ki edisyonlar için) son destek tarihini 14 Ekim 2025 olarak ayarladı ve o tarihte Windows 10 için son güncelleme yayınlanacak ve (acil bir durum olmadıkça) güncelleme gelmeyecek. Bu hareketle Microsoft, kullanıcıları Windows'un yeni sürümlerine çekmeyi hedefliyor. Fakat Windows 10 gibi geriye dönük teknolojilerin ve cihazların çoğunu destekleyen bir istemci sürümünün desteğini kesmek kolay olmayacak ve çoğu kullanıcılar hala Windows 10'da kalmaya devam edecek. Online oyunlarda sunucuların güvenliğini sağlamak ve yeni oyunlarda uyumluluğu artırmak için bazı şirketler Windows 10 desteğini bırakabilir fakat destek bitene kadar olan süreçte piyasaya sürülen tek kişilik oyunlar Windows 10'u destekleyecektir.

Son düzenleme:
Oyunlar falan da desteği keser mi?
O zamanın güncel oyunları en az 1-2 yıl kadar dester verir ama destek vermese bili Windows 10'da şu an bile oynayacağın oyunun haddi hesabı yok;

1679342578958.png

1679342602916.png

Ben bunların çoğunu bitirdim.

Daha oynayacağım bir sürü ama bir sürü oyun var.
En son listeme StarWars'un tüm oyunlarını ekledim.

Yani demek istediğim çok ama çok oyun var ve Windows 10 bunların hepsini oynatır.

Yeni konular

Geri
Yukarı