Windows 10 "Dijital imza doğrulanamadı" hatası

Doğrulamayı kaldırmak istemiyorum. Driverı Windows kurarsa, ses kartı çalışıyor. Ancak bu şekilde kurulduğunda da Sonic programı yok.
Doğrulamayı kaldırın, sürücüyü kurun ve sonra tekrar etkinleştirin.

Doğrulamayı kapatmayı tercih etmemenizin sebebi nedir? Tekrar etkinleştirebiliyorsunuz çünkü.

Doğrulamayı kaldırın, sürücüyü kurun ve sonra tekrar etkinleştirin.

Doğrulamayı kapatmayı tercih etmemenizin sebebi nedir? Tekrar etkinleştirebiliyorsunuz çünkü.
Teknik bilgim olmadığı için, bilgisayarı korumasız bırakırım diye korktum. Şimdi bir yüklemem tamamlanmak üzere. Dediğinizi deneyip sonucu paylaşacağım.
Gerçekten çok ilginç bir durum ki, kendi sitesindeki sürüm ile Windows update ile gelen sürüm birebir aynı. Ancak biri çalışırken, biri sertifika hatası veriyor.

Teknik bilgim olmadığı için, bilgisayarı korumasız bırakırım diye korktum. Şimdi bir yüklemem tamamlanmak üzere. Dediğinizi deneyip sonucu paylaşacağım.
Gerçekten çok ilginç bir durum ki, kendi sitesindeki sürüm ile Windows update ile gelen sürüm birebir aynı. Ancak biri çalışırken, biri sertifika hatası veriyor.
Bir tanesi Microsoft sunucularından geldiği için öyle oluyordur. Diğerini siz resmi sitesinden manuel olarak indirdiğiniz için hata alıyor olabilirsiniz.

Bir tanesi Microsoft sunucularından geldiği için öyle oluyordur. Diğerini siz resmi sitesinden manuel olarak indirdiğiniz için hata alıyor olabilirsiniz.
Net'i kestim otomatik yuklememesi icin. Bu islemi yaptim ve o sekilde baslayan Windows'a driver'ı kurdum. Hata vermedi ancak yeniden baslatmami isteyip acinca yine driver sorunlu gorunuyor aygit yoneticisinde maalesef. @AJFA Bir sey onerirsiniz diye boyle biraktim.
Yine o şekil başlattım belki çalıştırır yüklenmişken diye ama olmadı.
2. yöntemde de böyle bir yazı geliyor: "An error has occurred setting the element data."

Değer Güvenli Önyükleme ilkesi tarafından korunuyor; değiştirilemez veya silinemez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Net'i kestim otomatik yuklememesi icin. Bu islemi yaptim ve o sekilde baslayan Windows'a driver'ı kurdum. Hata vermedi ancak yeniden baslatmami isteyip acinca yine driver sorunlu gorunuyor aygit yoneticisinde maalesef. @AJFA Bir sey onerirsiniz diye boyle biraktim.
Yine o şekil başlattım belki çalıştırır yüklenmişken diye ama olmadı.
2. yöntemde de böyle bir yazı geliyor: "An error has occurred setting the element data."

Değer Güvenli Önyükleme ilkesi tarafından korunuyor; değiştirilemez veya silinemez.
Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun
Aygıtınızın donanım kimliğini/kimliklerini buraya kopyala yapıştır yapar mısınız?

Ayrıca dener misiniz?

Donanım Kimliği ile sürücüleri bulun
Aygıtınızın donanım kimliğini/kimliklerini buraya kopyala yapıştır yapar mısınız?

Ayrıca dener misiniz?
Bu 2. dediğinizi yaptım. Gerçekten de BIO'taki SB'yi kapatınca ve o kodu yönetici olarak girince işlem başarılı yazdı ve Sonic programı ses kartını gördü. Ve de aygıt yöneticisindeki sorun uyarısı da kalktı. Teşekkür ederim.

Şimdi ben biraz bu program işe yarar mı onu kontrol edeceğim. Size donanım kimliğini vereyim mi yine? Çünkü sertifika kısmını kapatmak zorunda kalacağım ve o zaman yine çalışmaz diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu 2. dediğinizi yaptım. Gerçekten de BIO'taki SB'yi kapatınca ve o kodu yönetici olarak girince işlem başarılı yazdı ve Sonic programı ses kartını gördü. Ve de aygıt yöneticisindeki sorun uyarısı da kalktı. Teşekkür ederim.

Şimdi ben biraz bu program işe yarar mı onu kontrol edeceğim. Size donanım kimliğini vereyim mi yine? Çünkü sertifika kısmını kapatmak zorunda kalacağım ve o zaman yine çalışmaz diye düşünüyorum.
Verebilirsiniz, uygun olduğunu düşündüğüm bir sürücü bulursam burada paylaşırım. Olası bir sorun için alternatif olabilir belki.

USB\VID_0B05&PID_17F5&REV_0102&MI_00

USB\VID_0B05&PID_17F5&MI_00

Teşekkürler. Bu arada bu Sonic programında, stereo kaydını da 5 hoparlore dağıtmak için bir şey bulamadım. Biraz araştıracağım. Eğer ben becerememiş değilsem, gerek de olmaz gibi.

Büyük ihtimal sizin kurduğunuz, ASUS'un resmi sitesinden bulduğum 2020 tarihli sürücü:

Softpedia'da paylaşılan ve 2015'te çıkan bir sürücü:

Microsoft'un sunucularında olan ve muhtemelen tercih etmeyeceğiniz (🙂) sürücü:

Arkadaşlar hepinize merhaba. Arkadaşlar bu lanet Windows'tan artık bıktım. Microsoft Store'den oyun indireceğim yavaş indiriyor hızlandırmak için de Windows 10'u güncellemem gerekiyor gidiyorum güncel Windows 10 indiriyorum güncelliyorum her şeyim güncel şekilde 100 GB'lik oyun indiriyorum şimdi de dijital imza sorunu çıkarıyor. Lütfen birisi yardım etsin bu Allah'ın belası sistemden de hatalarından da bıktım usandım.
Uyguladığım yöntemler güvenli mod ayarlarından dijital imzayı devre dışı bıraktım gene olmadı CMD'den devre dışı bıraktım gene olmadı papağan gibi aynı hatayı verip duruyor ses kartının driverini kuramıyorum bir türlü NVIDIA'yı kurarken sorun olmadı gitti de ses kartın da sorun çıkardı. Dün gece 100 GB'lik indirme yaptım Microsoft Store'de yedekleme diye bir halt da olmadığı için bilgisayarı tekrar formatlamak da istemiyorum...
Driver'ı yüklemeden önce Gelişmiş Başlatma Seçeneklerinden "İmza doğrulamasını" devre dışı bırakarak açın bilgisayarı, driver'ı bu şekilde yükleyecektir.

Geri
Yukarı