Çözüldü Windows 10 disk aktarması sonucu fotoğraflar arası düzgün geçiş yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Geçenlerde bir SSD aldım, tekrar Windows ve diğer uygulamaları yüklememek için AOMEI Backupper uygulaması ile HDD'deki dosyaları bu yeni SSD'ye aktardım.
Şu an gözlemlediğim tek sorun, başlıkta belirttiğim gibi ama bi kaç ek şey var.
Yeni bir yerde birkaç resim açtığımda aralarında geçiş yapamıyorum; eskiden de dosyaların olduğu bir yerde (mesela masaüstü), resimlerin arasında gezinirken silmediğim eski diske yönlendiriyor bir anda, ve ileri geri yaparak asıl ilk açtığım resme gidemiyorum.
Bu sorun eski HDD takılı olmasına rağmen biçimlendirmememden mi kaynaklı bilmiyorum. SSD düzgün çalışmaz dosyalara bir şey olmasın diye 2 hafta beklemek istedim, ki zaten yarın 2 hafta oluyor.

Çözüm
Sorunu çözdüm.
Eski diski biçimlendirdim, sonrasında ise Ayarlar>Uygulamalar>Fotoğraflar kısmına gelerek sıfırla dedim ve bilgisayarı yeniden başlattım. Artık böyle bir sorun olmuyor.
Windows da her zaman sıfır kurulum yapın sorunsuz işleyiş ve performans için.

Dosya aktarımı için ise SSD ye İşletim sistemini kurduktan sonra HDD den dosyalarını aktarabilirsin veya bir harici disk ile bunu yapabilirsin.

Sorunu çözdüm.
Eski diski biçimlendirdim, sonrasında ise Ayarlar>Uygulamalar>Fotoğraflar kısmına gelerek sıfırla dedim ve bilgisayarı yeniden başlattım. Artık böyle bir sorun olmuyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı