Windows 10 "disk check" işleminin tekrarlaması

Taha Fln

Centipat
Daha fazla  
İyi günler. Windows'un kurulu olduğu C diskimde bazen sebepsiz yavaşlamalar oluyor ve bunun tek çözüm yolu bilgisayarı açtığım tuşa basılı tutup direkt olarak kapatmak, sanırım disk şoklanıyor ve bu yavaşlamayı çözüyor. Başka bir çözüm yolu bulamadım maalesef, bundan dolayı galiba açılışta Windows disk check yapıyor. 5 saniye sürüyor. İsterseniz atlayabilirsiniz diyor fakat atlasam da atlamasam da her açışımda yapıyor.

Bunu bu sorunu nasıl çözerim veya diskte bulunan sorunu nasıl öğrenirim? Test uygulamalarında sadece sağlığı düşük görünüyor, diğer değerler gayet düzgün ama her açışta kontrol yapması çok can sıkıcı. Şimdiden teşekkürler.

SSD'de bir sorun gözükmüyor. Bir önceki konunuzda da vardım sizin olduğunuzu şimdi gördüm. O check disk sistemi öyle kapattığınız için geliyor.
Sistemde başka bir disk var mı?

Hocam disk öldü, ölecek. Birkaç aylık ömrü kalmış. Yedeklemenizi yapıp yeni bir SSD almanızı öneririm.
Diskin bir sorunu yok. Sadece çok veri yazıldığı için düşük çıkmış. Bunun yüzünden disk ölü ve birkaç aylık ömrü kalmış demeniz doğru değil.

Önemli olan bozuk blok sayıları ve diğer önemli değerler. Diskte bu değerlerde bir sıkıntı yok.

SSD'de bir sorun gözükmüyor. Bir önceki konunuzda da vardım sizin olduğunuzu şimdi gördüm. O check disk sistemi öyle kapattığınız için geliyor.
Sistemde başka bir disk var mı?
Aynen önceki konumda da yardımcı olmuştunuz teşekkür ederim ilginiz için.
Sistemde 1TB HDD var bir de SSD'yi sonradan aldım HDD kötü durumda içerisine oyun kuruyorum sadece.
Şayet sorun yoksa Kayıt Defteri üzerinden "Disk Kontrol" işlemini kapatacağım sizin söyledikleriniz üzerine uygunsa.

Son düzenleme:
Sistemde 1TB HDD var bir de SSD'yi sonradan aldım HDD kötü durumda içerisine oyun kuruyorum sadece.
HDD yüzünden bu sorunları yaşıyor olabilirsiniz ki zaten durumu kötüymüş.
Şayet sorun yoksa Kayıt Defteri üzerinden "Disk Kontrol" işlemini kapatacağım sizin söyledikleriniz üzerine uygunsa.
Sorun yok, kapatabilirsiniz.

Geri
Yukarı