Windows 10 Disk Kullanımı %100'e Çıkıyor

Linaria

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimin hızlı çalışmasını umut ederek @Recep Baltaş'ın vermiş olduğu Windows 10 imajını indirerek UEFI kurulumu yaptım. Ancak hiç bir program açık değilken bile ara ara disk kullanımım %100'e çıkıp kasma ve donma yapıyor. Arka planda çalışan uygulamaları kapattım. Windows Search hizmetini devre dışı bıraktım ancak hala aynı problemi yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Harddiskim Samsung HD103SJ 1TB 7200RPM 32MB Önbellek.

HD Tune yazılımını indir ve error scan yap (quick scanda tik olmayacak.). Sonuçları buraya yükle.

411737

Harddisk'te sorun yok gibi gözüküyor. Anakarttaki 8 pin cpu besleme kısmına 4 pin taktım. Güç kaynağım 300 watt Belson HK400-51AN ancak sertifikası vs. yok yani 300 watt bile verdiği meçhul. FX6300 - M5A97 R2.0 - R7 250 - 1TB HDD - DVD RW - Cooler Master CPU ve kasa soğutucu vs. takılı sistemde. Sistemi kaldıramıyor olma riski varmı?

Windows 10 için HDD yerine SSD kullanın. HDD, işletim sisteminin hızına yetişemiyor artık. 120 gb SSD alıp içine Windows 10 yüklerseniz , işletim sistemi bazında dar boğaz yaşamazsınız.

Windows 10 için HDD yerine SSD kullanın. HDD, işletim sisteminin hızına yetişemiyor artık. 120 gb SSD alıp içine Windows 10 yüklerseniz , işletim sistemi bazında dar boğaz yaşamazsınız.

Windows 10'dan 7'ye geçtim tekrar. Sistem biraz daha hızlandı ancak aralarda yine disk kullanımı artıyor. Hala güç kaynağının yetersiz olduğunu düşünüyorum. Başka önerisi olan varmı?

Forumda bununla ilgili birçok konu açıldı. Sorun güç kaynağında olsaydı, sistem yüke girdiğinde kendini aniden kapatırdı.
Bu sizin tercihiniz . Fikrinizi değiştirmek haddime değil.

Ben fikrimi sorunu çözecek şekilde değiştirmek istiyorum. Forumda her yere Windows 10 kur düzelir yazıyorlar. Kurdum hemde UEFI olarak kurdum faydasını göremedim. Windows 7'de biraz daha hızlanma yaşadım ancak hala randıman alamıyorum.

Bu tarz %100 sürücü kullanımları arka planda çalışan Windows tabanlı güncellemelerden kaynaklanır. Eğer hala Windows 10 kullanıyor olsaydınız Görev Yöneticisinden neyin Hard Diski bu kadar kullandığını takip edebilirdiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı