Windows 10 donanım sürücülerini elle güncelleyemiyorum

ACPI\VEN_VPC&DEV_2004 için bunu kur.

Chipset sürücüsünü buradan indirip verilen talimatlara göre kurmayı deneyebilir misin?

Intel'in grafik birimi için de yukarıdan aşağıya doğru sırayla hangisi olursa kurmayı dene.
Bunlardan hiçbiri olmazsa şunu kurmayı dene.
Hocam elinize sağlık, dediğiniz gibi yukarıdan aşağıya doğru işlemleri yaptım.
Öncelikle bunu yükledim ve çalıştı. Aygıt Yöneticisi'nde 2 Uyarı işareti varken bunu yükledikten sonra 1'e indi.

Şuan sadece SM Bus Denetleyicisi ünlem olarak gözüküyor. Bu sanırım bahsettiğiniz çipset sürücüsüyle alakalı.
Chipset sürücüsünü buradan indirip verilen talimatlara göre kurmayı deneyebilir misin?
Buradan gerekli işlemleri yapıp yönergeleri izledim. Herhangi bir kurulum yapamadım maalesef. Yönlendirdiğiniz rehberde .inf dosyasını elle yükleyebileceğimizi açıklayan bir link mevcuttu. Bu videoya göre ilerlemeye çalıştım ancak bir noktada tıkandım Şöyle ki resim ile göstereyim:
elle yükleme.jpg

Buradan sonra hangisini seçeceğimi bilemedim.

Intel Grafik Sürücüleri için vermiş olduğunuz bağlantıları yukarıdan aşağı doğru sırasıyla (sanırım sürücü yayınlanma tarihine göre yeniden eskiye doğru) yüklemeleri gerçekleştirdim. Başarısız oldum, yine hata verip Intel'in sitesine yönlendirdi. Hata mesajı şu şekilde:
intel hata.jpg

İntel Grafik sürücülerini güncelleme sebebim, laptopu dahili grafik birimi üzerinden kullanıyorum ve oyunları da bu şekilde oynuyorum. 15-20 fps oynadığım oyunları bir nebze de olsa rahatlatır belki diyerek 25 FPS'e çıksa kafidir düşüncesiyle bu işlere giriştim. Belki pek faydası olmayacaktır, bilemiyorum.

Uyarı veren SM Bus Denetleyicisi sürücüsünü kurmasam bir şey kaybeder miyim? Sistemin stabil çalışmasına etki eder mi?
Bu kadar zor olacağını düşünmüyordum, herhangi bir aygıt için kendi sitesinden sürücü klasörünü indirip, Aygıt Yönetici'nden "Disket Var" deyip, .inf dosyasını seçip kurulumu bitiriyordum. Acaba kurmuş olduğum Windows 10 sürümünden dolayı mı bu sıkıntıları çekiyorum?

Tekrar teşekkür ediyorum.

Üstteki konudaki adımları uygulayıp aşağıdaki en güncel Intel grafik sürücüsünü kurmaya çalışır mısın?

Bunu kurmayı deneyebilir misin chipset sürücüsü olarak? Eski bir sürüm olabilir.

Windows 10 sürümünden dolayı mı bu sıkıntıları çekiyorum?
Sanmıyorum.

Uyarı veren SM Bus Denetleyicisi sürücüsünü kurmasam bir şey kaybeder miyim? Sistemin stabil çalışmasına etki eder mi?
Gözle görülse de görülmese de bir etkisi olacaktır.

Eklediğiniz çipset sürücüsü eski sürüm ve evet eski sürüme dönmek istiyorum deyip kurulumu tamamladım. Amaçladığımız gibi Aygıt Yöneticisi'ndeki uyarı işaretleri kayboldu. Emeğinize sağlık, teşekkür ediyorum.

Üstteki konudaki adımları uygulayıp aşağıdaki en güncel Intel grafik sürücüsünü kurmaya çalışır mısın?

Bunu kurmayı deneyebilir misin chipset sürücüsü olarak? Eski bir sürüm olabilir.

Sanmıyorum.

Gözle görülse de görülmese de bir etkisi olacaktır.
Yönlendirdiğiniz forumda, "Shift Tuşu'na basılı tutarak Bilgisayarı yenden başlatın" diyor, ancak 3 defa sol ve sağ shift tuşlarının her birine basarak yeniden başlattım bir uyarı vs. herhangi bir şey ile karşılaşmadım. Bunu Windows ayarlarından bir yerden de yapabiliyor olmam lazımdı, bulamadım gerçi, google da bakınmaya devam ediyorum.

Düzenleme: Başlat -> Ayarlar -> Güncelleştirmeler ve Güvenlik -> Kurtarma (sol menü) -> Gelişmiş Seçenekler -> Yeniden Başlat -> (Bilgisayar yeniden başlıyor, kurtarma ekranı geliyor) -> Sorun Gider -> Gelişmiş Seçenekler -> Başlangıç Ayarları -> Sürücü İmzasını Devre Dışı Bırak (seçmek için klavyeden F7 veya sayı tuşlarından 7 tuşuna bastığımızda) -> Bilgisayar yeniden başlayacak

Bu şekilde de dijital imza isteyen sürücüleri yükleyebilmemiz gerekiyordu, bende çalışmadı.
Pes ediyorum...

Intel grafik birimi sürücüsü içinse artık pes ettim, bir yere varamayacağımı düşünüyorum. Yönlendirdiğiniz forumda arkadaşların bahsettiği yöntemi de deneyip duruma bakacağım, olmazsa da olmaz artık yapacak bir şey yok. Biraz zaman geçtikten sonra üşenmediğim bir vakitte sıfırdan temiz bir Windows 10 pro kurmak istiyorum. Şuanki haliyle bunu böyle kullanmaya idare edeceğim.
Her şey için teşekkür ediyorum, iyi akşamlar dilerim. @KITT

Son düzenleme:
Windows 10 Home veya Windows 10 Pro için sürücü kurulumlarında bir farklılık olacağını sanmıyorum. Orijinal Windows 10 ISO'su indirmediysen durum değişebilir ama. ISO'yu nereden edindin?

Sürücü imza olayını devre dışı bıraktıktan sonra yine aynı hatayı almak garip. Çözümünü bilmiyorum maalesef. Bununla ilgili yeni konu açabilirsin.

Windows 10 Home veya Windows 10 Pro için sürücü kurulumlarında bir farklılık olacağını sanmıyorum. Orijinal Windows 10 ISO'su indirmediysen durum değişebilir ama. ISO'yu nereden edindin?

Sürücü imza olayını devre dışı bıraktıktan sonra yine aynı hatayı almak garip. Çözümünü bilmiyorum maalesef. Bununla ilgili yeni konu açabilirsin.
Hocam bu sefer GTA V giriyorum ekranda dalgalanmalar oluşmaya başladı, vsync ve diğer grafik ayarlarıyla oynadım, düzelmedi. Oyunu tam ekrandan çıkarıp pencere veya kenarlıksız pencere moduna aldığımda düzeliyor. Ancak bu sefer de 800x600 formatında oynadığım için ekran çok küçük kalıyor. Diğer oyunlarda (Pillars Of Eternity, Borderlands Pre Squel, The Forest) denediğimde ise yine aynı şekilde tam ekranda dalgalanma (sanki yayın çekmeyen tüplü televizyon ekranı gibi) oluşmaya başladı. Pencere modunda düzeliyor. Intel Grafik Denetim Masası'nda da gerekli ayarları değiştirip tekrar denedim ama sonuçta değişen bir şey olmadı. Sanırım sürücüler ile çok oynadım ondan dolayı oluyor.

Recep Bey'in rehberinden yola çıkarak windows 10'u edinmiştim. Neyse birazdan tekrardan Windows 10 Pro kurulumuna başlıyorum yoksa uyku uyuyamayacağım. Gerçi 200 GB oyunun yüklenmesini beklemek de bir o kadar ömür törpüsü..
Zaten ben böyle hevesle bir şey aldığımda hep boğazıma tıkılır. Keşke almaz olaydım şu SSD denen illeti..

Siz elinizden geleni yaptınız, size ne kadar teşekkür etsem az. Yine de teşekkürler.

Geri
Yukarı