Windows 10 Dosyaların Yanındaki Asma Sarı Kilit

Mahmut ERKEN

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 bilgisayarım aniden yeni açılan klasör, dosya, Office programlarının hemen üstüne sarı asma kilit koyuyor. Önceden yapılmış bir klasörün ismini değiştirirken de bu kilit tekrar geliyor. Klasöre sağ tıklayıp dosya sahipliğini kişisel yaptığımda geçiyor ama baya bir zaman alıyor PC takılıyor. İnternette araştırdım ve tüm yolları denedim ama bir çözüm bulamadım. Yardımcı olabilecek birileri var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu açalı yıllar olmuş ve muhtemelen sorununuzu çözmüşsünüzdür. Fakat sorunu yaşayan diğer kişilerin sorunu nasıl çözebileceği ile ilgili bilgi verme gereği duydum. Sizde ki bu sorun muhtemelen klasör veya dosyalarda ki içeriği şifreleme seçeneğinin aktif olmasından kaynaklanıyor. Özelliklerden içeriği şifrelemeyi pasif hale getirmeyi deneyin. Aşağıda ki YouTube videosunun 02:50 dakikasından itibaren yapılan işlemleri Windows'un kurulu olduğu sürücüye uygulamanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuyu açalı yıllar olmuş ve muhtemelen sorununuzu çözmüşsünüzdür. Fakat sorunu yaşayan diğer kişilerin sorunu nasıl çözebileceği ile ilgili bilgi verme gereği duydum. Sizde ki bu sorun muhtemelen klasör veya dosyalarda ki içeriği şifreleme seçeneğinin aktif olmasından kaynaklanıyor. Özelliklerden içeriği şifrelemeyi pasif hale getirmeyi deneyin. Aşağıda ki YouTube videosunun 02:50 dakikasından itibaren yapılan işlemleri Windows'un kurulu olduğu sürücüye uygulamanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı sorun bende var fakat
'veriyi korumak için şifrele' kısmının tiki kalmıyor yardımcı olurmusunuz çözdüyseniz

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    6,1 KB · Görüntüleme: 679
pc ye format attım ve yedekledğim dosyalarda sarı kilit işareti özellikler gelişmiş kısmındaki şifreleeme kısmıda pasif durumda ne yapabilirim arkadaşlar?

Başka bilgisayarda kilitlenmiş dosyaları hdd ile aktarmaya çalışıyorum kendi bilgisayarıma fakat şifreyi kaldırmam mümkün değil sanırım yardımcı olacak var mı?

Aslında ben sorunu bir bakıma çözdüm gibi lakin sizde de işe yarar mı bilmiyorum. Sarı kilitli dosyamı bir yere kopyalayamıyor veyahut başka bir işlem yapamıyordum , bu yüzden dosyanın içindekileri tek tek harici bir HDD ye atıp sarı kilitli dosyayı sildim ve harici HDD deki kopyayı yeni bir dosya açarak pc ye kopyaladım. Şuan herhangi bir kilit işareti yok ve dosya üstünde istediğim işlemi yapabiliyorum ayrıca "veriyi korumak için içeriği şifrele" tiki de kalkmış oldu. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Geri
Yukarı